Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Önemli projeler hayata geçiyor

Önemli projeler hayata geçiyor
19 views
31 Aralık 2014 - 17:08

Uşak Belediye Başkanı Nurullah Cahan, kentte önemli projelerin 2015 yılında hayata geçeceğini belirterek, 2015’in Uşak’ın yılı olacağını söyledi.
Cahan, belediye binasında düzenlediği basın toplantısıyla nda 9 aylık başkanlık dönemini değerlendirdi.
Seçimlerin ardından adeta kentin görünümünü değiştirecek önemli projelerin alt yapı çalışmalarına başladıklarını ve aradan geçen sürede önemli gelişme katettiklerini ifade eden Cahan, şunları kaydetti:
“Kentin adeta yeniden inşasını sağlayacak önemli projeler hayata geçiyor, 2015 Uşak’ın yılı olacak. Kent Park projesinde tüm engeller bir bir ortadan kalktı, bir kaç içinde kazmayı vuracağız. Aynı şekilde uzun yıllardır sürüncemede olan kentsel dönüşüm projesinde ihale süreci tamamlandı, şantiyeler kuruluyor. Dokuzsele Deresi ıslah projesi ile muazzam bir yaşam alanı oluşturacağız. Mevcut otogarı ve sanayi sitesini bölgeden taşıyacağız. Kentimize yakışır modern bir otogar yaparken yeni yaşam alanları oluşturmuş olacağız. Kemalöz ve Fatih mahallerinde modern kapalı pazar yerleri inşa edeceğiz. kentimizin içinde geçen yüksek gerilim hatları kaldırılacak. Çevre yolu projesinin büyük bölümü 2015’te sona erecek, Kuzey Çevre Yolu’nu kendi imkanlarımızla bitireceğiz. Kadınlar için bir merkez oluşturacağız, mahalle konakları projesi kapsamında önümüzdeki yıl 3 konağı bitirmiş olacağız, tarhana ve halı üretimini canlandıracağız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.