Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Murat Kaptan’a veda

Murat Kaptan’a veda
39 views
02 Ocak 2015 - 17:32

İtalya’nın Ravenna Limanı açıklarında iki kargo gemisinin çarpıştığı kazada hayatını kaybeden gemi kaptanı Kamil Murat Kantoğlu’nun cenazesi toprağa verildi.
İzmir Adnan Menderes Havalimanı’nda ağabey Mehmet Bahri Kantoğlu tarafından teslim alındıktan sonra İzmir Büyükşehir Belediyesi Mezarlıklar Müdürlüğü Morgu’na kaldırılan kaptan Kamil Murat Kantoğlu’nun Türk bayrağına sarılı cenazesi, Çamdibi Barbaros Camisi’nin avlusuna getirildi.
Burada cuma namazına müteakip kılınan cenaze namazının ardından Kantoğlu’nun cenazesi Bornova Mezarlığı’na defnedildi.
Yakınları tarafından teselli edilen kaptanın eşi Mehtap Kantoğlu, eşinin bir kahraman olduğunu söyledi.
Eşiyle gurur duyduğunu kaydeden Kantoğlu, şöyle konuştu:
“Eşim bir kahraman olarak öldü. Çocuklarım için yıkılmayacağım, dimdik ayaktayım aşkım. En son 1,5 ay önce görüşmüştük, son konuşmamız ise cumartesi günü oldu. ‘Seni ve çocukları çok seviyorum’ dedi. Havanın fırtınalı olduğunu, limana yanaşacağını söyledi. Seneye İzmir’e gelmeyi istediğini, bizi çok özlediğini söyledi. ‘Bu sefer ayrılık bana çok koydu’ dedi. Ben kaptanlığın onun mesleği olduğunu, sıkıntıların geçeceğini söyledim. Bizi oğluma emanet etmişti. Şimdi dimdik ayakta duracağız.”
Mehtap Kantoğlu, acısının henüz çok taze olduğunu, adli süreç hakkında konuşmak istemediğini kaydetti.
Cenazeye katılan Ulvi Üstün de aynı gemide usta denizci olarak çalışan kardeşi Zeynel Üstün’ün hala kayıp olduğunu ifade ederek, şöyle konuştu:
“Kardeşimin pasaport ve kimliklerinin bulunduğunu söylediler, kendisinden bir haber yok daha. Hava koşulların kötü olmasından dolayı havadan arama yapılıyor. Firmanın ihmali olmayabilir ama karşı taraf hakkında işlem yapacağız. Karşı tarafın panikle çarptığını biliyor ve dava açmayı düşünüyoruz.”
Ulvi Üstün, kaptan Kamil Murat Kantoğlu ile kardeşi Zeynel Üstün’ün uzun zamandır arkadaş olduğunu, kaderlerinin de benzediğini sözlerine ekledi.
– Olay
İtalya’nın Ravenna Limanı açıklarında 28 Aralık günü meydana gelen kazada Belize bandıralı bir gemiyle çarpıştıktan sonra batan Türk yük gemisindeki iki kişi yaşamını yitirmiş, 4 kişi kaybolmuş, mürettebattan 5 kişi kurtarılmıştı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.