Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Muhtar, hastalıkta da köyüne hizmet getiriyor

Sinanpaşa Boyalı Köyü Muhtarı Faruk Oflaz, brucella bacteria hastalığına yakalandığını bildirdi.

Muhtar, hastalıkta da köyüne hizmet getiriyor
9 views
13 Şubat 2015 - 18:01

Bir bakteri hastalığı olan bu hastalığın yüzünden köy işlerine de bakamadığını ifade eden Muhtar Oflaz, doktorun bakteri hastalığı olarak da bilinen brucella bacteria ile ilgili ciddi sıkıntı oluşturacak bir durumun olabileceğini söylediğini kaydetti.

KENDİMİ TÜRK DOKTORLARINA EMANET EDECEĞİM

Muhtar, hastalığının sonuca ulaşacağı tarih olarak da 23 Nisan 2015’i gösterdi. Muhtar, “Ya bu hastalık beni yener ya da ben bu hastalığı yenerim. Köy halkının desteğini sürekli arkamda görüyorum. Allah’ın izniyle bu bakteri hastalığından kurtulacağım. Doktor kontrolüm devam ediyor, bakterinin üremesini durdurarak yok etmek için bazı cerrahi müdahalelerde bulunulacak. Kendimi Türk doktorlarına emanet edeceğim.”

PARKIN YAPIM ÇALIŞMALARI BAŞLAYACAK

Sevecen bir mizaca sahip Muhtar Oflaz’ın tedavi sürecinde ailesi de kendisini yalnız bırakmıyor. Ailesinin desteğini sürekli hissettiğini kaydeden Muhtar, bir taraftan da köyü için yatırımları kovalamaya devam ettiğini kaydetti.

Prof. Dr. Veysel Eroğlu Gençlik Parkı’nın yer tespitinin yapıldığını ifade eden Muhtar, Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatıyla parkın yapım çalışmalarının önümüzdeki günlerde başlayacağını söyledi. Muhtar Oflaz, köy yolu çalışmalarını gerçekleştiren İl Özel İdaresi ve karayolları yetkililerine teşekkür ederek, hastalıkta sağlıkta yanında olan ailesine, dostlarına Bakan Eroğlu ile Afyonkarahisarlı bürokratlara ve muhtar meslektaşlarına kendisine destek verdikleri için minnettar olduğunu sözlerine ekledi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.