Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Mühimmat deposuna şehitlik yapılacak

Afyonkarahisar’da Şehit Uzman Çavuş Mete Saraç Kışlası’nda 5 Eylül 2012’de meydana gelen ve 25 askerin şehit olduğu, 8’i asker, 11 kişinin yaralandığı mühimmat deposundaki patlamanın yaşandığı bölgeye şehitlik yapılacağı bildirildi.

Mühimmat deposuna şehitlik yapılacak
29 views
16 Ekim 2014 - 19:05

Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Afyonkarahisar Şube Başkanı İsmail Kumartaşlı, dernek binasında düzenlediği basın toplantısında, Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner’in göreve başlamasının ardından patlama bölgesinin durumunu incelemek üzere bir komisyon kurulduğunu söyledi.

Vali Güner’in, konuyla yakından ilgilendiğini belirten Kumartaşlı, şöyle konuştu:

“Valilik’ten, Belediye Başkanlığı’ndan, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden ve derneğimizden yetkililerin katılacağı komisyon kurulmasını ve bu komisyonun çalışma yapılmasını istedi. Komisyon toplantısı yapıldı. Burada Afyonkarahisar Belediyesi, Valiliği, Garnizon Komutanlığı, dernek ve Afyonkarahisarlılar olarak ilk günden bugüne şehitliğin yapılmasını bizlerde istiyoruz. Belediye başkanlığının bir takım girişimleriyle bu şehitliğin yapılmasıyla ilgili sponsor firmalar bulundu. Burada bizim beklediğimiz veya takıldığımız Ankara’dan gerekli bakanlıklardan ve kurumlardan izin çıkması, izin çıktığı takdirde bu şehitlik hemen yapılacak. Toplantıda alınan kararlar şu yönde alınan bilgilere göre Afyonkarahisar mühimmat deposunun taşınacağı uygun bir yere tespiti yapıldı. Bu mühimmat depo taşındıktan sonra akabinde hemen bu mühimmat deponun patladığı yere aziz şehitlerimizin 25 şehidin adına bir anıt yapılacağı ve yaptırılması kararlaştırıldı. İşlemler devam ediyor.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.