Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

MTTB AFYON ODTÜ’DEKİ OLAYLARI KINADI

MTTB AFYON ODTÜ’DEKİ OLAYLARI KINADI
27 views
25 Aralık 2015 - 13:55

MTTB AFYON ODTÜ’DEKİ OLAYLARI KINADI

Ortadoğu Teknik Üniversitesi’nde önceki gün yaşanan olaylara bir tepki de Milli Türk Talebe Birliği (MTTB) Afyonkarahisar Şubesi’ndenhome_banner_temp1215 geldi. ODTÜ’de basketbol sahasında namaz kılmak isteyen öğrencilere karşıt görüşlü bir grubun saldırdığını söyleyen Milli Türk Talebe Birliği Afyonkarahisar Şube Başkanı Furkan ÇİMEN, üniversitelerin toplumların taşıyıcı olması gerektiğini belirtti.

“ODTÜ’YÜ İŞGAL ETMEK İSTİYORLAR”

Furkan Çimen konuyla ilgili, “Bu tür saldırıların bir daha yaşanmamasını diliyoruz. Üniversiteler fikir özgürlüğünün ve değerlere saygı kültürüne öncelik etmesi açısından toplumların taşıyıcısı olmalıdır. En doğudan en batıya kadar misyon ve vizyon açısından üniversite kurumu bu temel üzerine inşa edilmiştir. Ancak bugün, kendisine sözde açık fikirli diyen ancak en koyu karanlıktan dahi karanlık bir anlayışa sahip bir güruh ODTÜ’yü işgal etmek istiyor. İbadet etmek ve inançlarının gereğini yapmaktan başka derdi olmayan, ülkemizin geleceğinin asıl taşıyıcısı öğrencilere saldırarak da bunun bir tezahürüdür” ifadelerine yer verdi.

“BUGÜN SİZİ PİYON OLARAK KULLANANLAR…

“12 Eylül ve 27 Mayıs darbeleri öncesi toplumsal huzuru bozarak ülkeyi kaosa sürükleyen üst akıl bugün de aynı hayal peşinde koşuyor” diyen Çimen, namaz kılan öğrencilere yapılan saldırının kabul edilemez olduğunu ifade etti. Bu tür saldırıların toplumu ayrıştıramayacağını belirten Çimen, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Türkiye bugün büyük Türkiye olma yoluna girdiyse, ODTÜ saldırıları da asla toplumu geremez ve ayrıştıramaz. Bu saldırıda piyon olarak kullanılan öğrencilere ise; bir tavsiyede bulunmak istiyoruz: Sizi bugün burada piyon olarak kullananlar, yarın ülke olarak perişan olduğumuzda sizi de bu cehennemin içinde bırakacaklar. Bu ülkede birlikte yaşayan insanlar olarak, bize ihanet etmeniz size kazandırmaz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.