DOLAR
8,3983
EURO
9,9767
ALTIN
488,97
BIST
1.409
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Sıcak
35°C
Afyon
35°C
Sıcak
Çarşamba Sıcak
36°C
Perşembe Sıcak
35°C
Cuma Sıcak
36°C
Cumartesi Gök Gürültülü
30°C

“Milli savunmada önemli bir noktaya geldik”

AK Parti Çobanlar İlçe Kongresinde konuşan AK Parti İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, Türkiye’nin 12 yıllık süreçte önemli yatırımlara imza attığı belirterek, “Türkiye milli savunmada AK Parti ile çok önemli işlere imza attı. Artık milli helikopterimiz, milli silahımız olduğu gibi uçak gemisi yapma aşamasına bile geldik” diye konuştu.

“Milli savunmada önemli bir noktaya geldik”
05.01.2015 21:14
0
A+
A-

AK Parti Çobanlar İlçesi 5. Olağan Kongresi İlçe Özel İdare toplantı salonunda gerçekleşti. İl Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutumlu’nun divan başkanlığını yaptığı kongrenin divan üyeliklerini İl Yönetim Kurulu üyeleri Ahmet Keser, M. Zahit Özer, Abdulkadir Emrullağlu ile İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk yaptı. AK Parti Çobanlar İlçe Başkanı Abdil Tıkır yaptığı açılış konuşmasında 2011-2014 yılları arasında ilçeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgiler verdi. Görev yaptığı süre içerisinde teşkilat olarak Çobanlar halkının iyi-kötü günlerinde her zaman yanlarında bulunduklarını belirten Tıkır, “30 Mart 2014 tarihinde gerçekleştirilen yerel seçimlerde yürütülen başarılı çalışmalar sonucu ilçemizde üst üste 3. kez AK Parti ilçe belediye başkanlığını ve il genel meclisi üyeliğini hep beraber kazandık” dedi. Tıkır, “2014 cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı adayını ikiye katlayarak yüzde 65 oy oranı ile cumhurbaşkanlığı seçimini kazandık” diye konuştu. Tıkır, göreve geldiğinde 650 olan üye sayısını 2014 tarihine kadar bin 450 sayısına ulaştıklarını da sözlerine ekledi.

“4 YIL DAHA ÇALIŞACAĞIZ”

Çobanlar Belediye Başkanı Salih Alaka ise Allah’ın izni ve Çobanlar halkının teveccühü ile 11 yıldır ilçeye hizmet etmeye çalıştığını belirterek, “Biz de ekmeğini yediğimiz, havasını soluduğumuz, toprağına bastığımız bu memlekete elimizden geldiği kadar hizmet etmeye çalıştık ve 4 yıl daha çalışacağız” dedi. İnsan hafızasının unutmak gibi bir özrü olduğunu anlatan Alaka, 2004 yılından bu zamana yapılan belediye hizmetlerine ilişkin bilgiler verdi. Alaka, “2004 yılında bütün taşınır taşınmaz malları haciz altında olan banka hesapları haciz altında olan bir belediye vardı. 1 kuruş parası gelse haczedilecek durumdaydı. Tekerleği dönen kaç tane aracımız varsa haczedilebilecek durumdaydı. Yine üçte birinde suları akmayan geri kalan üçte birinde ilkbaharda ve sonbaharda akan geri kalan üçte birinde de hidroforların kullanılması ile su akan bir Çobanlar vardı” diye konuştu. Alaka, geliştirdikleri ve sonrasında patentini aldıkları projeyle şebekeye 50 beygir güç vererek 8 yılı aşkın bir süredir Çobanlar’da su kesilmesi sıkıntısını ortadan kaldırdıklarını söyledi. Çobanlar’a bir kaplıca kazandırdıklarını ifade eden Alaka, “Geçtiğimiz yıl çok güzel bir kaplıca tesisi inşa ettik. Biraz teknik problemleri var ki onları da gidermeye çalışıyoruz. Giderdikten sonra da devreye alacağız” ifadelerini kullandı. Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban da AK Parti kurulduktan sonra Afyonkarahisar’daki teşkilatların kuruluşunda bazı ilçelerde ilçe başkanı bulmakta zorlanmalarına rağmen Çobanlar’da durumun tam tersinin yaşandığını kaydetti. Çoban, “İlk başta 4 aday vardı. Sonrasında bu sayı 3’e indirildi. 3 aday da öyle istekli ve arzuluydu ki kazanmak için ciddi gayret göstermişlerdi. Bu da Çobanlar’ın doğruya, güzele, iyiye ne denli sahip çıktığının bir göstergesidir” diye konuştu.

“EĞİTİM ALANINDA REFORMLAR YAPILDI”

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven ise AK Parti’nin eğitimde yaptığı reformlarla ailelerin ve öğrencilerin pek çok sıkıntıdan kurtulduğunu belirterek, “Bundan 15 yıl önce çocuklarımızın okullarında okuyacakları kitapları bulmak için kırtasiye kırtasiye gezerdik. Çocuklarımızın kitaplarını bulamaz ve siparişle temin etmeye çalışırdık. Ancak gelinen noktada artık çocuklarımızın kitapları okulları açıldığında sıralarında hazır olarak duruyor” dedi. Afyonkarahisar’daki insanların bir zamanlar Ankara’ya gidecek ambulans bulamadığını anlatan Yurdunuseven, “Ancak şimdi bırakın normal ambulansı helikopter ambulanslar var. Hava yoluyla acil hastaları alarak Ankara ve İstanbul’a götürüyor” ifadelerini kullandı. TOKİ ile alt ve orta gelir seviyesindeki insanlar için evler inşa edildiğini belirterek şöyle dedi:“TOKİ Türkiye’de çalışıyor ancak TİKA diye bir kuruluş var ki dünyada hizmet veriyor. Balkanlardan Doğu Türkistan’a kadar hizmet veren kuruluş Türk ve Müslüman kardeşlerimizin ve gerekirse başka dinlere mensup insanlara hizmet ediyor. Örneğin Afrika’da su kuyuları açıyor. Türkiye milli savunmada AK Parti ile çok önemli işlere imza attı. Artık milli helikopterimiz, milli silahımız olduğu gibi uçak gemisi yapma aşamasına bile geldik.” İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, AK Parti olarak 2015 seçimlerinde sivil bir anayasa yapmaya yetecek çoğunluk olan 367 milletvekilini çıkarmayı hedeflediklerini de belirterek bunun gerçekleşmesi durumunda çözüm sürecinde nihayete ulaşılacağını ve Türkiye’nin sivil bir anayasa kavuşacağını da sözlerine ekledi.

 “SORUNLARI ÇÖZECEĞİZ”

Son olarak söz alan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Halil Ürün ise AK Parti’nin Türkiye’ye ve millete hizmet etmek için kurulduğunu belirterek, “Sandık kurulu üyelerimizden belediye başkanlarımıza, yönetim kurulu üyelerimizden, ilçe başkanlarımız ve genel merkezimize kadar bütün teşkilatımız hizmet etme bilincindedir. Hizmet etmek için var olan sorunları çözeceğiz. Sorun Çobanlar’da yollarda bulunan sorun ise bunu belediye başkanımız çözdü. Su sorunu vardı. Belediye başkanımız bunu da çözdü” diye konuştu. En pahalı enerjinin olmayan enerji olduğunu ifade eden Ürün, AK Parti’nin yollar, hastaneler gibi görünen yatırımlarının yanında gelinen noktada AB standartlarının bile üzerine çıkan enerji yatırımları olduğunu söyledi.

“EN UCUZ ENERJİ TASARRUF EDİLEN ENERJİDİR”

Ürün, şöyle konuştu: “Elektriklerin kesildiğini ve bir süre gelmediğini düşündüğümüzde bu hayatın katlanılamaz bir hayat olduğunu görürüz. Cep telefonları şarj edemeyeceğimiz için telefonlarımız çalışmaz. Buzdolabı, televizyon bugün kullandığımız neredeyse tüm cihazlar elektrikle çalışıyor. Elektriksiz, enerjisiz bir hayat yok. Duble yolları ve hastaneleri herkes görüyor ancak enerji konusunda hükümetimizin yaptığı çok önemli yatırımları çoğu zaman fark edemiyoruz. AK Parti hükümetleri en pahalı enerjinin olmayan enerji olduğu bilinciyle enerjiyi mevcut ve ulaştırılabilir kılma adına çok ciddi yatırımlar yaptı. Elektrik ve enerji ile ilgili yatırımlarımız devam ediyor. AK Parti hükümet oldu olalı bir kere mazot sırasında beklemedik. Çocukluğumda hatırladığım kadarıyla traktörler mazot alabilmek için sıraya girerdi. Mazot çok pahalı olsa da var. O nedenle en pahalı enerji olmayan enerjidir. En ucuz enerji ise tasarruf edilen enerjidir.”

“KAYNAKLARI ÇEŞİTLENDİRDİK”

AK Parti hükümetleri döneminde enerji üretiminin doğalgaz, güneş, rüzgar gibi pek çok kaynak ile çeşitlendirildiğini anlatan Ürün, “Taşınabilir en kolay enerji olan elektriğin bütün iletim hatları kamulaştırılarak tamamına yakını yenilendi. İletim hattı derken 30 bin volttan fazla enerji taşıyan enerji otoyolları diye ifade edebileceğimiz sistemdir. Bu şebekemiz yenilenmiş ve Avrupa standardının üzerine çıkmıştır. Bu çok önemli bir yatırımdır” diye konuştu. Ürün, isteyen vatandaşların evinde ya da işyerinde bile kendi elektriğini güneş enerjisinden üretebileceğini belirterek üretilen elektriği vatandaşın gerekli şartlara haiz olması halinde satabileceğini ifade etti. Ürün, şöyle dedi: “Artık arzu ederse Çobanlar’daki Mehmet amcamız evinin çatısına güneş panelleri koymak suretiyle enerjisini kendisini üretebilir, ihtiyaç fazlasını şartları ve miktarı yeterliyse şebekeye satabilir ve parasını alabilir. Antalya gibi alternatifleri dururken Afyonkarahisar’a termal sera yatırımlarının neden yapıldığına baktığımızda Afyonkarahisar’ın Antalya’dan sonra en çok güneş gören illerden biri olduğunu söylemek gerekiyor. Bunu elektriği de çevirebiliriz.”

TIKIR’A TEŞEKKÜR BELGESİ VERİLDİ

Yapılan konuşmaların ardından Abdil Tıkır’a yaptığı çalışmalardan dolayı Milletvekili Ürün ve İl Başkanı Yurdunuseven tarafından teşekkür belgesi verildi. Kongreye Milletvekili Ürün, İl Başkanı Yurdunuseven, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, İl Genel Meclis Başkanı Salih Sel, İl Yönetim Kurulu üyeleri, İl Kadın Kolları Başkanı Av. Ferda Ertürk, ilçe ve belde belediye başkanları, ilçe başkanları, delegeler ve çok sayıda partili katıldı.

çobanlar (1) çobanlar (3) çobanlar (8) çobanlar (9)

ETİKETLER:
Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.