Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekmeye başladı

Büyük Taarruz’un başladığı Kocatepe’den, “Ordular, ilk hedefiniz Akdeniz’dir, ileri” sözünün Mustafa Kemal Atatürk tarafından zikredildiği ve Dumlupınar’a kadar uzanan sahaya adını veren Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nda yapılan düzenlemeler, her geçen yıl şehitlikleri ziyaret eden kişi sayısını artırdı.

Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekmeye başladı
31 views
07 Eylül 2014 - 14:53

Doğa Koruma ve Milli Parklar Afyonkarahisar 5. Bölge Müdürü Mehmet Kuşçu, AA muhabirine yaptığı açıklamada, bu yıl ki Zafer Haftası kutlamalarının dolu dolu geçtiğini bildirdi.

Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nda, 25 Ağustos ila 30 Ağustos tarihleri arasında çeşitli zafer kutlamalarının yapıldığını anlatan Kuşçu, milli mücadelenin en güzel şekilde ziyaretçilere anlatılabilmesi için birtakım çalışmalara imza atıldığını aktardı.

Kutlamalar öncesinde milli park içerisinde bulunan şehitliklerin, müzelerin ve anıtların bakımının yapıldığını ifade Kuşçu, söz konusu çalışmaların vatandaşlar tarafından takdir edildiğini kaydetti. Kuşçu, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu’nun açılışını yaptığı Kurtuluş Savaşı Panoraması’nın da büyük ilgi gördüğünü söyledi.

Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme aa_picture_20140907_3223296_high Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme Milli parklar ve şehitlikler, düzenlemelerle ziyaretçi çekme

25 Ağustos’tan 30 Ağustos’a kadar geçen sürede Başkomutan Tarihi Milli Parkı’nı, 20 bin kişinin ziyaret ettiğini belirten Kuşçu, şöyle konuştu:

“Şehitliklere, Türkiye’nin dört bir tarafından gelen ziyaretçi sayısı her geçen yıl artıyor. Biz de bundan büyük bir memnuniyet duyuyoruz. Şehitliklerimize gelen ziyaretçi sayısını da sürekli artırmak için bir gayret içerisindeyiz. Tanıtımlarımızı bu doğrultuda yapmaya gayret gösteriyoruz. Gelen vatandaşlarımıza da daha önce yetiştirdiğimiz alan kılavuzlarımızla birlikte sahada, Kurtuluş Savaşı, detaylı bir şekilde anlatılıyor. Önceki yıllara göre bu sene düzenlenen programlara katılım çok fazlaydı. Ayrıca düzenlenen ‘Zafer Yürüyüşü’ne de katılım çok çok fazlaydı. Gelen ziyaretçilerle konuştuk, her şeyden memnun olduklarını ifade ettiler.”

Afyonkarahisar’da yapılan düzenlemelerin pek çok yere de örnek olduğunu ifade eden Kuşçu, “Buradaki şehitliklerin bakımını ziyaretçiler çok beğeniyor. Şehitlere, şanına yakışır bakım yapıldığı herkes tarafından ifade ediliyor. Bu da yapılan çalışmaların ne kadar faydalı olduğunu bizlere gösterdi. Seneye daha fazla kişinin gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Kuşçu, Orman ve Su İşleri Bakanı Eroğlu ile eski Başbakan Yardımcısı Emrullah İşler tarafından temeli atılan İstiklal kaçak iddaa siteleri online iddaa siteleri bets10 giriş Tanıtım Merkezi’nin, Afyonkarahisar’a gelecek ziyaretçi sayısını daha da artıracağını sözlerine ekledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.