Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Mesut Yurt güven tazeledi

Mesut Yurt güven tazeledi
21 views
22 Ağustos 2014 - 16:55

Afyonkarahisar Belediyesi Kent Konseyi Engelliler Meclisi, olağan genel kurul toplantısını yaptı.

Yapılan genel kurulda Engelliler Meclisi Başkanlığı’na yeniden Mesut Yurt seçildi. Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen genel kurulun Divan Başkanlığını Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir, Divan Başkan Yardımcılıklarını Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üyeleri Mustafa Kumtepe, Süleyman Akagündüz ve Mustafa Güllü yaptı.

Genel Kurul’da bir konuşma yapan Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir, Kent Konseyi’nin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Kent Konseyi’nin Türkiye’ye örnek çalışmaları hayata geçirdiğine dikkat çeken M. Emin Birliktir, bu çalışmalarda desteğini esirgemeyen Başkan Burhanettin Çoban’a teşekkür etti. Kent Konseyi’nin tavsiye niteliğinde almış olduğu kararları Belediye Meclisi’ne sunduklarını hatırlatan Birliktir, ” İlimizin daha da yaşanabilir hale gelmesi için Belediye Meclisine çeşitli öneriler sunuyoruz. Sunulan öneriler Belediye Meclisi tarafından kabul ediliyor. Bu konuda bize destek veren Belediye Başkanımız başta olmak üzere bütün Meclis üyelerimize teşekkür ediyoruz” dedi. M. Emin Birliktir, Afyonkarahisar Kent Konseyi’nin ülkemizde bulunan Kent Konseyleri arasında en başarılı ilk üç Kent Konseyi arasında yer aldığını ifade etti.

Kent Konseyi Başkanı M. Emin Birliktir, engelli olmayan bireylerin engellilerin engellerini kaldırması gerektiğini, ancak çoğu zaman bu düşüncenin tam tersinin oluştuğunu kaydetti. Özellikle engelli araç park yerlerinin engelli olmayan kişiler tarafından kapatıldığını ifade eden Başkan Birliktir, bu konuya hassasiyet gösterilmesini istedi.

Engelliler Meclisi Başkanı Mesut Yurt ise göreve geldiği günden bu yana Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın engelli bireylerin yanında olduğunu belirterek kendisinin “Engelli Dostu Başkan” olarak bilindiğini ifade etti.

Engellilere yönelik yapılan faaliyetlerin önümüzdeki süreçte de artarak devam edeceğine olan inancının tam olduğunu söyleyen Mesut Yurt, çalışmalarına destek veren herkese teşekkür etti.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.