Yeni müdür Bora Yiğit mi?

Yeni müdür Bora Yiğit mi?

Afyonkarahisar Gençlik ve Spor İl Müdürlüğündeki büyük değişim sonunda gerçekleşecek gibi.... Uzun yıllardır Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünü yürüten Zeki Kuş artık görevi tamamen bırakıyor. Aldığımız bilgiye göre Zeki Kuş'un yerine en büyük aday geçtiğimiz günlerde voleybol il temsilciliğinden ayrılan Bora Yiğit. Bugün Gençlik ve Spor Bakanlığına görüşmeye giden Bora Yiğit'in isminin açıklanmasına kesin gözüyle bakılıyor.

AFYONPRESTİJ.COM ÖZEL

bora yigit2

Bora YİĞİT KİMDİR?

1980 yılında Afyonkarahisar da doğdu. Şuhut Kurtuluş İ. Ö. O, Afyonkarahisar Şemsettin Karahisarı orta okulu, Afyon Lisesini eğitimlerini tamamladıktan sonra Kütahya Dumlupınar Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliğinde okudu. 2001 yılında Şuhut’un İsalı köyünde öğretmenliğe başladı ve sırasıyla Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesin de 4 yıl Beden Eğitimi ve Spor Öğretmeni, 5 yıl ilçe spor tesisleri müdürlüğü ve son olarak 2010 yılında Afyonkarahisar Valiliği AB Dış İlişkiler Proje Koordinasyon merkezinde Proje uzmanı olarak görev yapmakta olan yiğit Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüskek Okulunda Yüksek Lisans Eğitimine Devam etmektedir.

Voleybol İl Temsilcisi Bora YİĞİT görev yaptığı yıllarda Beden Eğitimi Öğretmenleri zümre başkanlığı, Bayram ve turnuvalar ve şenlikler de ilçe komitesin de tören komutanı ve spor organizasyonları  görevlerini yürüttü.

Spor alanında ilçe Spor Tesisleri  müdürlüğü sırasında Eskirim, Badminton Türkiye şampiyonası, antrenörlük kursları, milli takım kampları,il ve ilçe şampiyonalarına ev sahipliği yaptı. İlkokul yıllarında spor hayatına başlayan yiğit sırasıyla; Atletizm, Voleybol, Futbol, Badminton, Masa tenisi, hentbol, güreş, boks gibi spor branşlarında lisanslı sporcu olarak müsabakalara çıkmıştır. Üniversite yıllarında Voleybol Branşında Profosoynel olarak KÜtayha Dumlupınar Üniversitesi Besyo Voleybol Takımında oynamış ve Üniversitler arası müsabakalarda takım olarak Türkiye 5. olmuşlardır, Taşvanlı Moymul spor da A2 liginde müsabakalara katılmış, Badminton Veteranlar Türkiye Şampiyonasında 3. olmuş, 1. amatör Bolvadin Belediye Spor Kulübünde Futbol oynamış, güreş te il içi müsabakalarına katılmış, boks dalında 68-70-80 kg 16 müsabaka yapmıştır. Öğretmenlik yıllarında birçok branşta takımlar çıkarmış birçok öğrencisi çeşitli branşlarda il, bölge ve Türkiye dereceleri yapmıştır. 2. kademe Voleybol Antrenörlük belgesi, 1 kademe satranç, badminton yüzme antrenörlük belgelerine sahiptir aynı zamanda ilk yardım sertifikası, bilgisayar sertifikası, AB proje uzmanlığı, Eğitimcilerin eğitimi, Hızlı okuma, iş disiplini, masaj, tdk proje Uzm. sertifikası, 160 saatlik yakın dövüş, arama kurtarma, sertifika ve katılım belgelerine sahiptir ayrıca  ; Çalışma Hayatı içinde 657 devlet memurları kanunun 122.maddesi devlet memurlarını ödüllendirme yasasına göre  3 kez takdir belgesi almış , dönemin Spordan Sorumlu Devlet Bakanı Mehmet Ali Şahinden de Teşekkür belgesine almıştır. Voleybol İl Temsilcisi Bora YİĞİT evli ve iki çocuk babasıdır.  

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.