"Uyuşturucu kullanımı ve dağıtımı için önlemler alıyoruz"

"Uyuşturucu kullanımı ve dağıtımı için önlemler alıyoruz"
 "Sentetik olsun, olmasın, uyuşturucuya müptela olmuş çocukların rehabilitasyonu ile ilgili bir takım çalışmalarımız var. Uyuşturucunun yurtiçinde dağıtımını ve kullanımını engelleyici çalışmalar yapıyoruz"
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Ayşenur İslam, "Sentetik olsun, olmasın, uyuşturucuya müptela olmuş çocukların rehabilitasyonu ile ilgili bir takım çalışmalarımız var. Uyuşturucunun yurtiçinde dağıtımını ve kullanımını engelleyici çalışmalar yapıyoruz" dedi.
İslam, Afyonkarahisar'da bir termal otelde düzenlenen "Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı İl Müdürleri İstişare Toplantısı" öncesi gazetecilere yaptığı açıklamada, bonzai adlı uyuşturucu maddenin kullanımının engellemesi için Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı ile birlikte birden fazla bakanlığın ortak çalışma yürüttüğünü kaydetti. Çalışmaların bonzainin Türkiye'ye girmesinden, ailelerin bilinçlendirilmesine kadar uzanan bir süreci kapsadığını vurgulayan İslam, şöyle konuştu: "Hem bizim bakanlık olarak böyle bir çalışmamız var hem de Sağlık Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı, Adalet Bakanlığı, Gençlik ve Spor Bakanlığı ile bir çalışmamız var. Çok boyutlu bir çalışma. Sentetik olsun, olmasın, uyuşturucuya müptela olmuş çocukların rehabilitasyonu ile ilgili bir takım çalışmalarımız var. Uyuşturucunun yurtiçinde dağıtımını ve kullanımını engelleyici çalışmalar yapıyoruz. Aileleri bilinçlendirmek için bir takım çalışmalar yapıyoruz. Meseleyi bütün boyutları ile ele alan bir çalışma içerisindeyiz. İnşallah çok yakın bir zaman içerisinde sonuçları ve yol haritamızı basınla paylaşacağız."
 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.