Sağlığın da başkenti olacağız

Sağlığın da başkenti olacağız

Afyon Kocatepe Üniversitesi Rektörü Mustafa Solak, termalin başkenti olarak nitelendirilen Afyonkarahisar’ı hizmete açacakları onkoloji hastanesi ile sağlığın da başkenti yapacaklarını belirtti. Afyonkarahisar’ın termal olanaklarını sağlık hizmetleriyle entegre etmek ve kentin sağlık merkezi olma özelliğinin ülke ve dünya genelinde kabul görmesi için önemli çalışmalara imza attıklarını ve atmaya da devam edeceklerini ifade eden Rektör Solak, kanser hastalıklarının tedavisinde gerekli olan Onkoloji ve Hemotoloji Hastanesi’nin yapımına başlayacaklarını söyledi.

“Onkoloji ve hemotoloji hastanesini kuracağız”

Afyonkarahisar’ın ulaşılabilirlik ve konaklama imkanıyla birlikte termal olanaklarıyla bir çok sağlık alanında avantajları bulunduğunu, geçtiğimiz yıllarda açılan Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi ile bir çok ülkeden hasta kabulüne başlandığını ifade eden Solak, kanser hastalarının tedavisinin yapılabileceği Onkoloji ve Hemotoloji Hastanesi’ni kurmak için girişimlere başladıklarını, bu girişimler neticesinde de 20 Kasım ile 30 Aralık arasındaki dilim içerisinde Onkoloji ve Hemotoloji Hastanesi’nin temelini atarak inşaatına başlayacaklarını söyledi.

“18 ayda tamamlamayı hedefliyoruz”

Proje ihalesi tamamlanan hastanenin proje çizimin ardından yapım ihalesine geçeceklerini ifade, “Mimarlar çalışıyor, proje çizimi bittiği an inşaat ihalesine geçeceğiz. En geç 10 Ocak tarihine kadar Onkoloji ve Hemotoloji Hastanemizin temelini atacağız. Yılsonuna kadar tüm hazırlıklarını tamamlayarak inşaatına başlamayı düşündüğümüz hastanemizi 18 ay gibi bir sürede tamamlayarak hizmete açmayı hedefliyoruz” dedi.

“14 ile hizmet veren bölge hastanesi olacak”

Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak kentin gelişimine ve ekonomisine katkı sağlamaya devam ettiklerini ve insan sağlığına yönelik olarak yaptıkları yatırımlarla kentin vizyonunu da değiştirdiklerini ifade eden Rektör Solak; “Onkoloji ve Hemotoloji Hastanesi’nin hizmete girmesiyle birlikte Afyonkarahisar ilimiz, Afyon Kocatepe Üniversitesi’nin koordinasyonu ile çok iyi bir yere gelecek ve bu bölgede yer alan 14 ile hizmet edecek. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemiz de bölgeye hizmet eden bir hastane ve 45 ilden hastamız mevcut. Sağlık alanındaki hizmetlerimizle şehrimizin markalaşması için en güzel hizmetleri sunmaya başladık” diye konuştu.

“Hastalar artık bize geliyor”

Afyon Kocatepe Üniversitesi olarak hizmete açtıkları Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanesi’nin büyük şehirlerden de hasta kabul ettiğini belirten Rektör Solak; “Eskiden vatandaşlar büyük şehirlerdeki hastaneleri tercih ediyorlardı. Günümüzde ise olay tersine döndü. Hafta içerisinde İstanbul’dan 10, Eskişehir’den ise 3 üst düzey yönetici geldi. Milletvekillerinden bazıları tedavi için hastanemize geleceklerini bildirdiler. Hastanemizin yatak kapasitesi yetmiyor ve hastalarımızı hızlı bir şekilde gerekli tedavilerini yaparak yolcu etmeye çalışıyoruz. Aynen Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Hastanemizde olduğu gibi Onkoloji ve Hemotoloji adını verdiğimiz bu güzel hastanemizi de şehrimize kazandırarak şehrin markalaşmasına ve bir sağlık merkezi olmasına katkılarımız devam ediyor” ifadelerine yer verdi. >> Anahaber

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.