Herkes arı gibi çalışacak

Herkes arı gibi çalışacak

İl Milli Eğitim Müdürlüğünü ziyaret eden Vali Hakan Yusuf Güner, tatilin bittiğini ifade ederek, eğitim öğretim için planlamaların bugünden itibaren başlaması, personellerin de arı gibi çalışması talimatını verdi.

 Afyonkarahisar’a atanmasının ardından kurumlar ve faaliyetlerine ilişkin incelemelerde bulunmak üzere kurum ziyaretlerine başlayan Vali Hakan Yusuf Güner,  İl Milli Eğitim Müdürü Metin Yalçın ve Şube Müdürleri ile bir araya geldi. İl Milli Eğitim Müdürlüğü’nün çalışmaları ve durumuna ilişkin brifink öncesinde basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Vali Güner, kamu kurumlarının sabah çay içilen akşam ise kapısı kilitlenip gidilen birer dükkan olmadığını ifade ederek gece, gündüz, hafta içi veya hafta sonu fark etmeksizin anlık denetimler yapacağını söyledi.

 “Habersiz denetlemelerim olacak”

 Milli Eğitim Müdürlüğü’nün bugünden itibaren eğitim öğretim yılının plan ve programını oluşturacaklarını belirten Vali Hakan Yusuf Güner, verilen görevi yerine getirmek istemeyen personellerin görevi bırakabileceğini, hizmet noktasında görev yapmak istemeyenlerin bu görevde zorla tutulmadığını sert bir dille ifade etti. Milli eğitim Müdürü Başkanlığında çalışmalara başlanması talimatını veren Vali Güner; “Ben akşam 19-20’den önce makamımdan ayrılmıyorum. Bu saatlere kadar Milli Eğitim Müdürlüğü’nün ışıkları yanacak, eğitim öğretim dönemine okulları fiziki olarak hazırlamaya yönelik çalışmaları tamamlayacaklar. Bu bağlamda okulların küçük onarımlarıyla ilgili gerekli ihaleler Köylere Hizmet Götürme Birlikleri tarafından yapıldı bunları takip edecekler. Farklı şubelerde görev yapmaları veya kadın, erkek olmaları önemli değil herkes her işe bakacak, herkes arı gibi çalışacak. Milli Eğitim’de dahil habersiz denetlemelerim olacak kurumlara. Ramazan bitti, tatil bitti işimize bakacağız” dedi.

 “Eğitimde kalite ve başarıyı artıracağız”

 İlçelerde bulunan ve gerekli fiziki çalışmaları yapılmamış veya unutulmuş okullar var ise bunların da tespiti ve gereğinin yapılması noktasında İl Milli eğitim Müdürü Metin Yalçın’a talimatı da veren Vali Hakan Yusuf Güner, eğitimde başarıyı artırmak için EKAP adını verdikleri Eğitimde Kaliteyi artırma Projesi’ni de önümüzdeki günlerde detaylı bir şekilde kamuoyu ile paylaşacaklarını ifade etti. Projeye ilişkin bazı detayları paylaşan Vali Güner; “EKAP adını verdiğimiz projenin iki ana hedefi var.

Ana hedeflerden bir tanesi okulların yeşilliği, bahçesi, duvarının rengi, sınıflarının renk ve motifleriyle  fiziki anlamda iyi hale gelmesini bunun için de belediyeler ve kurumların katkı sağlamasını hedefliyoruz. Bu anlamda İl Özel İdaresi bu katkıyı zaten yapacak. Bir diğer hedefimiz ise TEOG, LGS ve LYS sınavlarında başarının sağlanması. Bu hedef doğrultusunda dershaneler, özel sürücü kursları, özel okullar ve devlet okulları bizim emrimizde olacaklar ve zincirin bir halkası gibi çalışacaklar. Amacımız köyden, şehirden gelen çocukların başarısını yükseltip onları geleceğe hazırlamak olacak” ifadelerini kullandı.

 “Afyonkarahisar’a 3 yeni İHL kazandıracağız”

 Vali Hakan Yusuf Güner, Afyonkarahisar’da ihtiyaç duyulan 3 adet İmam Hatip Lisesi için girişimlere başladıklarını ve 15 gün içerisinde bir okul ve pansiyonunun ihalesinin gerçekleştirileceğini belirtti. Vali Güner, okulun yapımının aksamadan devam etmesi için titizlikle çalışacaklarını ve işini iyi yapan müteahhitlerin yapılacak olan ihaleye girebileceklerini sözlerine ekledi. Bir dönem gündeme gelen ancak sözden öteye geçemeyen Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği tarafından yaptırılacağı ifade edilen okul konusunda da TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüştüğünü ifade eden Vali Güner; “TOBB tarafından taahhüdü verilen ancak hikayeye dönen okul konusunda Rifat Hisarcıklıoğlu ile görüşmeler yaptık. Bu konuda da Hisarcıklıoğlu’ndan İmam Hatip Lisesi yapılması konusundaki taahhütlerini yerine getirmeleri konusunda söz aldım. Makine İkmal Arazisi içerisinde bulunan Kız Meslek Lisesi inşaatının yanında bulunan müstakil binayı da İmam Hatip Lisesi ve pansiyon olarak yaptırıyoruz. Afyonkarahisar’a bu yıl ve önümüzdeki yıl olmak üzere 3 imam Hatip Lisesi ve 2 öğrenci pansiyonu kazandırmış olacağız” dedi.

 “3 okulda hizmet verecek”

 Kısa bir süre önce gündeme gelen ve siyasiler ile öğrenciler ve velilerinin eylem yaptıkları Kamil Miras Anadolu Öğretmen Lisesi ile ilgili de kısa bir bilgilendirmede bulunan Afyonkarahisar Valisi Hakan Yusuf Güner; “Kamil Miras Anadolu Lisesi ve Öğretmen Lisesi yeni dönemde eğitimlerine devam edecek. Bunun yanı sıra okul arazisi içerisinde bulunan İmam Hatip Lisesi’ de yeni dönemde eğitim vermeye başlayacak. Gerekli çalışmalar yapılıyor ve sorun teşkil edecek bir durum söz konusu değil. Bir sorun teşkil eder ise ben yine buradayım gerekeni yaparak sorunu çözerim” ifadelerini kullandı.

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.