Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Mağdur edildik” iddiasına müteahhit sessiz

Dumlupınar Mahallesi Karagözoğlu Caddesi üzerindeki inşaatın daire sahipleri mağdur edildiklerini iddia ederken, şirket temsilcisi müteahhitten iddialara karşı bir açıklama yapılmadı

“Mağdur edildik” iddiasına müteahhit sessiz
56 views
05 Ocak 2015 - 14:48

Dumlupınar Mahallesi Karagözoğlu caddesi üzerindek inşaatta hak sahibi olduğunu belirten vatandaşlar geçtiğimiz günlerde Kocatepe Haber Merkezi’ne bir mektup göndererek, mağdur olduklarını iddia ettiler.
KİRA PARALARI İSTENİYOR
Dumlupınar Mahallesi Karagözoğlu Caddesi üzerinde bulunan ada 389, pafta 1 parsel numarası 1 olan inşaattaki 43 daire sahipleri adına gönderilen mektupta şirket vekili ile yapılan satış sözleşmelerinin gereği yapılmadığı iddia edildi. Hak sahiplerinİn açıklamasında; “Öztürk Koyuncu İnşaat Ltd. Şti. Vekili Musa Çetinkaya ile yapılan satış sözleşmelerinde dairelerin 31 Temmuz 2014 tarihine kadar teslim edileceği belirtilmektedir. Müteahhit firma şayet 31 Temmuz 2014 tarihine kadar sahibine daireyi teslim edemezse günün rayiÇ bedelinden daire sahibine kira ödenecektir. Denilmesine rağmen bugüne kadar ne daireler teslim edildi ne de kira ödemesi yapıldı. Aynı binada 5. katta bulanan 60 metrekare daire için 1.150,00 TL ve 1.200,00 rayiç kira bedeli üzerinden kira paralarımızı banka hesaplarımıza bir an önce yatırmasını sizler aracılığı ile son kez kendilerine iletmek istiyoruz.” ifadelerini kullandılar.
“ZARARA UĞRATILDIK,
HAKARET EDİLDİ”
“Öztürk Koyuncu İnşaat Ltd. Şti. Vekili Musa Çetinkaya sözleşme şartlarına göre daireleri zamanında teslim etmediği gibi, kira ödemelerini de yapmamakta ve yapmayacağını söylemektedir.” denildi. Açıklamada; “Daire sahiplerini maddi manevi zarara uğratmaktadırlar. Şirket sahibi olan Ali Beyle görüşemiyoruz. Muhakkak ki Ali Beyin haberi olsa Musa Beyin bu şekilde daire sahiplerine hakaret etmesine ve onların maddi manevi zarar vermemesine izin vermeyeceğini umut ediyoruz. Daire sahipleri olarak haklarımızı yasal olarak almak için dava açmayı düşünüyoruz. Maddi manevi mağduriyetimizin giderilmesi konusunda basın olarak sizden yardımcı olmasınız rica ediyoruz. İnşallah gerekli duyarlılığı ve hassasiyeti göstereceğinizi umut ediyoruz.” denildi.
Kocatepe Gazetesi’nin telefonla ulaştığı Musa Çetinkaya il dışında olduğunu belirterek, geldiğinde konuyu aydınlatacağını söyledi. Aradan geçen bir haftalık süre zarfında inşaat firmasından iddialara yönelik bir açıklamada bulunulmadı. Kaynak: Kocatepe

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.