Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Kuvvetli rüzgar günlük yaşamı olumsuz etkiliyor

Kuvvetli rüzgar günlük yaşamı olumsuz etkiliyor
19 views
29 Aralık 2014 - 15:06

Bodrum’da saatteki hızı 70 kilometreye ulaşan kuvvetli rüzgar günlük yaşamı olumsuz etkiliyor.
AA muhabirinin Bodrum Meteoroloji Müdürlüğü yetkililerinden aldığı bilgiye göre, ilçede güney-güneybatı yönlerinden saatteki hızı 70 kilometreyi bulan rüzgar etkili oluyor.
Kuvvetli rüzgar nedeniyle denizde yükselen dalgalar, zaman zaman Cumhuriyet Caddesi’ne kadar taştı. Kumbahçe sahilinde hizmet veren bazı işletmeciler, iş yerlerinin sahil kısmına bakan bölümlerine kum çuvalı ve demir kasalar koyarak dalgaların zarar vermesini önlemeye çalıştı, masa ve sandalyelerini topladı.
Dalgalarla Kumbahçe sahiline sürüklenen bazı balıkçı kayıkları, sahipleri tarafından kurtarılmaya çalışıldı. Gümbet Mahallesi sahiline sürüklenen yaklaşık 15 metre uzunluğundaki ABD bayraklı “Delaware” isimli katamaran tipi özel yat da sahipleri tarafından bir ağaca bağlanarak kurtarıldı.
Otel işletmecisi Recai Özyurt, gece saatlerinden bu yana kuvvetli rüzgarın devam ettiğini anlatarak, “Sürüklenen tekne, sahibi tarafından ağaca bağlandı. Biz de otelimizin sahiline kum çuvalı koyarak önlem aldık” dedi.
Öte yandan yetkililer, kuvvetli rüzgarın akşam saatlerine kadar etkisini sürdüreceğini belirterek, özellikle denizcilerin dikkatli olmaları gerektiğini bildirdi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.