Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Kürt halkımız devletini ve milletini seviyor

Kürt halkımız devletini ve milletini seviyor
7 views
01 Mart 2016 - 17:38

Kürt halkının devletine ve milletine bağlı olduğunu söyleyen İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, “Kürt vatandaşlarımızın HDP’nin ne yaptığını, ne yapmak istediğini, terörü desteklediğini ve terör istediğini farkına vardığı kanaatindeyim. Kürt halkımız devletini, milletini seviyor, devletini, milletini istiyor. Bu bayrağın altında tek devlet olarak yaşamak istiyor” dedi.

AK Parti Afyonkarahisar İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, parti binasında düzenlenen haftalık basın toplantısına katıldı. İl Başkan Yardımcısı ve Tanıtım Medya Başkanı Mustafa Ötken ile birlikte gazetecilere parti çalışmaları ve gündeme dair açıklamalarda bulunan İl Başkanı Yurdunuseven, Hocalı katliamını unutmadıklarını ifade etti. Yurdunuseven şöyle konuştu; “24 yıl önce yaşanan Hocalı katliamını unutmadık. Bununla ilgili olarak İl Kadın Kolları Başkanlığımız bir açıklamada bulundu. Hocalı katliamı birinci dünya savaşından sonra ermeni zulmünün bir başka örneğidir. Azerbaycan Hocalı bölgesinde çocuk, genç, yaşlı demeden 613 kişi feci bir şekilde öldürülmüş ve ermeni zalimliği yapılmıştır. Bu katliamı şiddetle kınadığımızı hatta meclisten katliam olarak geçmesi konusunda düşüncemiz var.”

28 ŞUBAT ÜLKEMİZ İÇİN KARA BİR LEKEDİR

28 Şubat’ın Türk siyasi ve demokrasi hayatına kara bir leke olduğunu söyleyen İl Başkanı Yurdunuseven, 28 Şubat sürecinin Müslüman Türk toplumunun bir vesayetçi güç altına alınmak istendiğini hatırlattı. Yurdunuseven, “Türk siyasi hayatına ve demokrasi hayatına kara leke olarak girecek olan 28 Şubat kararlarının sene-i devriyesiydi. 28 Şubat’ta yapılanların ana noktası Müslüman Türk toplumunun bir vesayetçi güç altına alınmasıyla ilgili bir faaliyetti. Bu nedenle 28 Şubat’a şiddetle kınıyoruz. 28 Şubat’ta maalesef Müslüman Türk toplumumuz vesayetçi güçler altında ezilmek istenmiştir. 28 Şubat kararları neticesinde aslında bin yıl süreceği söylenilen ve 5 yıl dayanılabilen kararlar alınmıştır. 2002 yılında partimiz iktidara geldikten sonra 28 Şubat’ın yansımalarını bir bir telafi etmiş ve kaldırmıştır” diye konuştu.

MADDİ VE MANEVİ YANSIMALARI OLDU

28 Şubat’ın maddi ve manevi yansımalarının olduğunu ifade eden Yurdunuseven, 26 bankanın 28 Şubat sürecinde battığını hatırlattı. İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, şöyle devam etti; “Maddi ve manevi yansımalar olarak halkımıza 28 Şubat yansımıştır. Maddi olarak 28 Şubat kararları sonrasında sadece batan 26 bankanın Türkiye bütçemize zararı 31 Milyar Dolar civarındadır. 28 Şubat’ın bu güne kadar ki maddi zararına bakarsak 300 Milyar Dolar civarında olduğu söyleniyor. Çok ciddi bir rakam. Maalesef Türk toplumunu nerden nereye getirmiş. 28 Şubat’ın bir de manevi zararları oldu. Özellikle başörtülü kardeşlerimiz örtülerinden ve saçlarından tutularak okullardan atıldılar. İkna odaları kuruldu. Müslüman Türk toplumuna görülmemiş bir eziyet edildi. 2002 yılından sonraki AK Parti iktidarları 28 Şubat’ın yansımalarını daha önceden de söylediğim gibi ortadan kaldırdı. Devletin vatandaşına olan borçları AK Parti iktidarları döneminde ödendi. ‘Devletin vatandaşa borcu olmaz’ diyen dönemin Başbakanı ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan, devletin vatandaşa olan borçları ödendi.”

 900 TERÖRİST İMHA EDİLDİ

Nusaybin Dargeçit ve Silvan’da yaklaşık 900 teröristin imha edildiğini vurgulayan İl Başkanı Yurdunuseven, terörle mücadelenin kararlılıkla sürmeye devam edeceğini dile getirdi. Yurdunuseven, “Terörle mücadele kapsamında son 3 ay içerisinde bir 200’e yakın teröristin imha edildiğini belirten İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven, 35 bin kişinin de Türkiye’ye girişinin yasaklandığını söyledi. Yurdunuseven konuşmasına şu sözlerle devam etti; “35 bin kişi listelerimizde yurda girişi yasaklanan, terör faaliyeti ve ajanlık yaptıkları tespit edilen kişiler. Girişimleri engellenecek kişilerin isimleri listeler halinde sınır kapımızda. Sadece 2016 yılı içerisinde 18 tane canlı bomba eylemi engellenmiş. Bunlar bizim terörle ne derece mücadele ettiğimizi gösteren şeyler. Yine şehir merkezlerinde hendek kazan PKK’nın en son Nusaybin Dargeçit ve Silvan’da bütün teröristler temizlenmiş, yaklaşık 900 tanesi de imha edilmiş. Yine şuanda terörle mücadele faaliyeti devam eden İdil, Sur ve Derik’te de teröristlere karşı faaliyetler devam etmekte bununla da yaklaşım 300 tane terörist imha edilmiş. Toplam 2-3 ay içerisinde bin 200’e yakın terörist imha edilmiş. Terörle mücadele edilmiyor derken gerçekten çok ciddi manada vefakâr ve cefakâr bir şekilde çalışan güvenlik kuvvetlerimize; gerek Türk Silahlı Kuvvetlerine, gerekse emniyet güçlerindeki tüm istihbarat örgütlerimize de bence ayıp ediliyor. Onların çok ciddi manada çalıştığını biliyoruz” dedi.

Kürt halkının devletini milletini sevdiğini söyleyen İl Başkanı Yurdunuseven, şöyle konuştu; “Kürt vatandaşlarımızın HDP’nin ne yaptığını, ne yapmak istediğini, terörü desteklediğini ve terör istediğini farkına vardığı kanaatindeyim. Kürt vatandaşlarımız buna itibar etmeyecektir. Maalesef HDP şuanda 7 Haziran’dan önceki; saz çalarak, biraz parlatarak, cilalandırılarak bir toplum partisi, Türk ulusunun partisi haline getirilmeye çalışılan HDP maalesef 3 ay dayanabilmiş, 3 ay sonra gerçek yüzünü ortaya çıkarmıştır. HDP bir terör partisidir, teröre destek veren bir partidir. Bunu nerden biliyoruz çadırlara gidiliyor, taziyelerde bulunuluyor, beyanlar bulunuluyor. Tamamen Türk milletinin, Türk toplumunun aleyhine olan faaliyetler. HDP kendi fikrini, zikrini ortaya koymuştur. Ben doğu ve güney doğudaki Kürt halkımızın HDP’nin çağrısına itibar etmeyeceği kanaatindeyim. Bugün üç beş tane çapulcu bu çağrı doğrultusunda bir şeyler yapacaklar ama oradaki Kürt halkımız devletini, milletini seviyor, devletini, milletini istiyor. Bu bayrağın altında tek devlet olarak yaşamak istiyor.” İl Başkanı Yurdunuseven, konuşmasının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.