Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Kur’an’daki uzay kitabının yazarından ziyaret

Kur’an’daki uzay kitabının yazarından ziyaret
23 views
13 Ağustos 2014 - 20:50

“Kur’an’daki Uzay” kitabıyla Kur’an-ı Kerim’de geçen gökbilimiyle ilgili gerçekleri ortaya koyan Bolvadin Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Sıtkı Selvi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek kitabını hediye etti.

Astronomi ve uzay bilmine olan ilgisiyle tanınan Bolvadin Ticaret Meslek Lisesi Müdürü Sıtkı Selvi, Kur’an-ı Kerim’de geçen gökyüzü ile ilgili ayetlerden yola çıkarak hazırladığı “Kur’an’daki Uzay” kitabıyla Türk ve dünya edebiyatına önemli bir eser kazandırdı.

TÜM GÖK CİSİMLERİ ALLAH’I TESBİH EDİYOR

Yazdığı bu kitabın yanı sıra gök bilimleriyle ilgili birçok etkinlik gerçekleştiren Sıtkı Selvi, Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ı ziyaret ederek, 232 sayfadan oluşan kitabını hediye etti. Kur’an-ı Kerim’de güneş, ay ve yıldızlarla ilgili 200 civarında ayet olduğunu belirten Selvi, kitabında, tüm gök cisimlerinin Allah-ü Teala’yı tesbih ettiği ve insanoğlunun emrine verildiği konusunu işlediğini söyledi.

ÇOCUKLAR İÇİN UZAY GÖZLEM EVİ KURULACAK

Ziyarette, Afyonkarahisar Belediyesi’nin bu dönem hayata geçireceği Uzay Gözlem Evi Projesi ile ilgili görüş alışverişinde de bulunuldu. Başkan Çoban, çocukların eğitimine katkıda bulunmak için yapacakları Uzay Gözlem Evi’nin 3 boyutlu olacağını, çocukların bu sayede gök cisimleri hakkında daha geniş bilgiye sahip olacaklarını söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.