Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Konakların hibe desteğiyle onarılması

Konakların hibe desteğiyle onarılması
19 views
12 Kasım 2014 - 18:11

TBMM Kamu İktisadi ve Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Kütahya Milletvekili Hasan Fehmi Kinay, Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü’nün Kütahya’daki konakların hibe desteğiyle onarılması için başvuruları beklediğini bildirdi.
Kinay, yaptığı açıklamada, konaklar ile ilgili olarak Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürü Abdullah Kocapınar’ı ziyaret ettiğini belirtti.
Kocapınar ile yaptıkları görüşmede ildeki taşınmaz kültür varlıklarının onarımı ve restorasyonu hakkında bilgi alışverişinde bulunduklarını ifade eden Kinay, şunları kaydetti:
“Kültür ve Turizm Bakanlığı Kültür Varlıkları ve Müzeler Genel Müdürlüğü, Kütahya’daki konak sahiplerinden hibe desteği için başvuru bekliyor. Konak sahiplerinin proje hibe desteği için aralık ayı sonuna kadar, Kütahya İl Kültür Turizm Müdürlüğü’ne başvurmaları gerekiyor. Bu başvuralar ise 26 Aralık’a kadar yapılabilir. Uygulama, Kütahya’nın tarihi dokusunun yeniden canlandırılması hususunda çok önemli. Bu konudaki teşviklerin devamlılığı ve artırılması için çalışmalara devam edeceğiz.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.