Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Kent Tarihi Müzesi’nin yeri belli oldu

Kent Tarihi Müzesi’nin yeri belli oldu
38 views
02 Aralık 2014 - 17:17

Yapımı 1938 yıllarına dayanan Eski Devlet Hastanesi, Afyon Kent Tarihi Müzesi olarak kullanılacak.

Belediye Başkanı Burhanettin Çoban’ın yeni dönem projelerinden olan Afyon Kent Tarihi Müzesi, Sağlık Müdürlüğü yetkilileri ile imzalanan protokolle eski Devlet Hastanesi’ne kurulacak. Buna karşılık Uydukent İş Merkezi’nden 2 bin metrekarelik komple bir kat ise düzenlenmiş şekilde Sağlık Bakanlığı’na verilecek.

Belediye Meclisi, 2014 yılının son toplantısını gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Burhanettin Çoban Başkanlığı’nda düzenlenen toplantıda Belediye Meclis Üyesi H. İbrahim Baykara’nın eski Devlet Hastanesi’ne ilişkin sorusunu yanıtlayan Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, Kent Tarihi Müzesi’nin Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan protokolün Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanması halinde buraya kurulacağını açıkladı. Başkan Çoban Göğüs Hastanesi’nin devralınması durumunda ise bu bölgenin park olarak değerlendirileceğini söyledi.

Başkan Burhanettin Çoban konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Sağlık Müdürlüğü ile yaptığımız protokolle eski Devlet Hastanesi’nin bulunduğu binayı arsasıyla birlikte protokol onaylanması halinde Belediyemize devralıyoruz. Buna karşın Yeni Devlet Hastanesi’nin karşısında tamamlanan Uydukent İş Merkezi’nden komple bir katı düzenlenmiş şekilde Sağlık Bakanlığımıza veriyoruz.

Bildiğiniz gibi Hükümetimiz, Afyonkarahisar’a 300 yataklı modern bir Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yapıyor. 2015 yılı içinde hastanenin yapımı tamamlanacak. Kadın Doğum ve Çocuk Hastanesi yeni yerine taşınınca yani Göğüs Hastanesi boşalınca burayı da park yapmayı planlıyoruz. Ancak bununla ilgili henüz bir protokol imzalanmadı. Böyle bir gelişme olursa buraya da en güzel bir şekilde yeşil alan düzenlemesi yapacağız” dedi.

02122014145805-1 02122014145830-1 02122014145853-1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.