Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Kar, çocuklar kadar onların da yüzünü güldürdü

Sandıklı-Afyonkarahisar karayolunda yol kenarında yöresel ürünlerin satışını yapan esnaflar, ulaşımın aksadığı anlarda satışlarını artırdı

Kar, çocuklar kadar onların da yüzünü güldürdü
15 views
06 Ocak 2015 - 15:37

Afyonkarahisar’ın Sandıklı ilçesindeki çevre yolu kenarında yöresel ürünlerin satışını yapan esnaflar, ulaşımın aksadığı anlarda satışlarını artırdı.

Yoğun kar yağışının ardından ulaşımın aksadığı Sandıklı-Afyonkarahisar karayolunda uzun tır kuyrukları oluştu. Araçlarından inen vatandaşlar, kar yağışına rağmen iş yerlerini kapatmayan yol üzerindeki esnafın yöresel ürünlerine ilgi gösterdi. Özellikle Sandıklı patatesi, soğan ve köy ekmeği satın alan vatandaşlar, esnafın yüzünü güldürdü.

Çevre yolu kenarında yöresel ürünlerin satışını yapan Yunus Kunt, karın yağmasının işlerini artırdığını söyledi. Yöresel ürünlere büyük ilginin olduğunu ifade eden Kunt, satışlardan memnun olduklarını kaydetti.

Karın, barajları dolduracağını dile getiren Kunt, çiftçinin yüzünün de güleceğini belirtti.

Kamyon şoförü Hüseyin Denizlioğlu ise geceden bu yana yollarda olduğunu, kar ve tipi nedeniyle ulaşımın Sandıklı’da durduğunu ifade etti.

Yol üzerindeki esnaftan memnun olduklarını söyleyen Denizlioğlu, mağdur kalınan anlarda yeme içme ihtiyaçlarını söz konusu iş yerlerinden karşıladıklarını kaydetti.

Kar, çocuklar kadar onların da yüzünü güldürdü Kar, çocuklar kadar onların da yüzünü güldürdü Kar, çocuklar kadar onların da yüzünü güldürdü1

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.