Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Kanyonu ziyaretçilerin ilgisini çekti

Kanyonu ziyaretçilerin ilgisini çekti
44 views
12 Ocak 2015 - 19:15

Menteşe ilçesinde bulunan Değirmendere Kanyonu, yürüyüş grupları tarafından ilgi görüyor.
Türkiye’de şehrin içinden geçen tek kanyonu olma özelliğine sahip Değirmendere Kanyonu’nda Menteşe Belediyesi tarafından turizme kazandırılma ve canlandırma kapsamında proje çalışmasına alındı. Turizme kazandırma çalışmaları kapsamında kanyonda yürüyüş düzenlendi.
Saburhane Meydanı’ndan başlayan yürüyüş, Değirmendere Kanyonu’nda devam ederek şelalenin bulunduğu alana kadar sürdü. Yürüyüşe katılan belediye çalışanları ve vatandaşlar fotoğraf çektirdi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş, Güney Ege Kalkınma Ajansı (GEKA) ve Muğla Ticaret ve Sanayi Odası (MUTSO) işbirliğinde düzenlemesi yapılan yürüyüş yolunu canlandırmak için çalışma başlattıklarını söyledi.
Kanyonun gidiş ve dönüş  8 kilometrelik bir güzergahtan oluştuğunu belirten Gümüş, “Değirmendere Kanyonu eşsiz manzarası ve temiz havasıyla yürüyüşçüleri ve doğa sporuna gönül verenleri büyülüyor. Güzergah boyunca birçok tarihi yapı, doğal güzellikler ve sonunda göreceğiniz eşsiz şelale manzarası sizleri bekliyor” dedi.
Kanyonun şehir ile iç içe olma özelliğine sahip olduğunu vurgulayan Gümüş, şöyle konuştu:
“Bu özellik Türkiye’nin başka hiçbir kentinde yok. Menteşe Belediyesi olarak biz de burayı canlandırmak, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası haline getirmek istiyoruz. Bu anlamda yürüyüş düzenleyerek hem doğa sporu yaptık hem de güzergah ile ilgili incelemede bulunduk. Çok yakında burayı cazibe haline getirmek için bir çalışma hazırlayacağız.”
Yürüyüş sonunda soğuk havanın etkisiyle donan şelalenin görüntüsü, vatandaşlar tarafından görüntülendi.

Değirmendere Kanyonu'nda eşsiz görüntüler Değirmendere Kanyonu'nda eşsiz görüntüler Değirmendere Kanyonu'nda eşsiz görüntüler Değirmendere Kanyonu'nda eşsiz görüntüler Değirmendere Kanyonu'nda eşsiz görüntüler Değirmendere Kanyonu'nda eşsiz görüntüler

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.