Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Jandarma ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

Jandarma ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı
33 views
10 Ocak 2015 - 18:32

Emet ilçesinde, kar yağışı nedeniyle yiyecek bulmakta güçlük çeken yaban hayvanları için jandarma ekiplerince doğaya yem bırakıldı.
Cevizdere Araştırma Derneği görevlileri ile jandarma ekipleri, İğde, Kırgı, İkibaşlı, Örencik ve Günlüce köylerindeki ormanlık alanlara kuşlar için yem, diğer yabani hayvanların geçiş yollarına da ekmek ve kemik parçaları koydu.
Dernek Başkanı Ali Duyan, yoğun kar ve soğuk havada doğadaki canlıların açlıktan ölmemeleri için yem bıraktıklarını söyledi.
Tüm vatandaşları da imkanları dahilinde bu hayvanlara yem bırakmalarını öneren Duyan, “Jandarma ekiplerimiz ve derneğimizin yönetim kurulu üyeleri ile bu faaliyeti gerçekleştirdik. Çetin geçen hava şartlarında doğadaki canlıların yaşamaları için İğde, Kırgı İkibaşlı, Örencik ve Günlüce köylerindeki ormanlık alanlara yem ve saman bıraktık. Bu çalışmalarımızı kış boyunca sürdürmek istiyoruz” diye konuştu.

Jandarma ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı Jandarma ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı Jandarma ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı Jandarma ekipleri, yaban hayvanları için doğaya yem bıraktı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.