DOLAR 7,4431
EURO 9,0205
ALTIN 441,34
BIST 1.569
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon -2°C
Parçalı Bulutlu
Afyon
-2°C
Parçalı Bulutlu
Çar 1°C
Per 7°C
Cum 6°C
Cts 9°C
YAZARLAR TÜMÜ

İSRAİL’İN HATAY OYUNU

Halil Şahin
ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.
19.11.2014
77
A+
A-

Büyük İsrail Projesi için Hatay hedefte. Suriye vatandaşları aracılığıyla Hatay’da toprak alımına hız veren İsrail; anlaşılıyor ki, özde Kürt Devleti’ni Akdeniz’e ulaştıracak!

Tapu Kadastro eski Genel Müdür Yardımcısı Özkaya; Hatay’da binlerce Suriyelinin toprak satın aldığını söyleyerek, bu toprakların İsrail- ABD ortaklı dev şirketlere satılabileceği tehlikesine dikkat çekiyor.

Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüğü’nün resmi verilerine göre Hatay’da en fazla arazi satın alan yabancıların Suriye uyruklu olduğu öğrenildi. Rakamlara göre, bugüne dek 2 bin 481 Suriye vatandaşı, Hatay’da yaklaşık 253 bin 440 dekarlık taşınmaza sahip olmuş. Devlet Denetleme

Kurulu’nun rakamlarına göre ise Hatay’da 2005 yılında Suriye vatandaşlarının mülkiyetine geçen arazi miktarı 117 bin dekardı.

Irak’ın kuzeyinde kurulacak sözde Kürt Devleti’ne ait sözde haritalarda Hatay’ın konumunun özellikle gündeme getirilmediğini ve gizli tutulduğunu ileri süren Tapu ve Kadastro eski Genel Müdür Yardımcısı Orhan Özkaya; “Özellikle ABD’de yayınlanan haritalarda parçalanma Mersin, Sivas ve Karadeniz hattında belirleniyor. Bu haritanın en can alıcı yönünü ise İskenderun-Hatay hattı oluşturuyor” diyordu.

Irak’ın kuzeyinde oluşum süreci fiilen tamamlanan sözde devletin Hatay olmadan Akdeniz’e açılamayacağını söyleyen Özkaya, “Bu yapay devlet için asıl hedeflenen Büyük İsrail’e eklemlemektir. Ancak bu sayede Ortadoğu petrolleri Dünya pazarlarına taşınabilir. Hatay’ın önemi de buradan geliyor” dedi.

ABD’nin istediği koridor kuruldu. Çünkü bölgede; Kilis ve Mardin ile Reyhanlı, Erbeyli, Nusaybin, Oğuzeli, Altınözü, Kırıkhan, Kızıltepe ilçelerindeki satış oranlarının da son iki yılda artış gösterdiği görülüyor. Şimdilerde  IŞİD’ den kaçış senaryolarıyla Türkiye’ye yığılan ÖSO yanlısı görünümlü çıkar gruplarının buralarda kalmaktan çok mutlu oluşları manzaranın kanıtı gibi.

Yabancılar tarafından tercih edilen bu bölgenin coğrafi açıdan konumu çok düşündürücü. ABD’nin 1 Mart tezkeresiyle Türkiye toprakları içinde kurmayı başaramadığı “koridoru” toprak satışlarıyla oluşturduğunu görmek her Türk insanını arlandırıyor.

2008 yılında çıkarılan 5782 sayılı yeni yasayla Hatay’da bir süreliğine duran satışların, yeniden artış yükselişine girmesi çok kaygı verici değil mi?

2003 yılında çıkarılan 4916 sayılı “Yabancılara Taşınmaz Satışı Yasası’nın yürürlüğe girmesiyle birlikte toprak satışlarının olağanüstü derecede arttığı Hatay’da, yasaların öngördüğü %0 10 sınırı da aşıldı.

Bazı çevreler tarafından Hatay’da “nüfus değişimi” yapılmak istendiğini ve ileride Irak’ın kuzeyindeki sözde devletçiğe katılım ile ilgili “referandum” hayalleri kurulduğunu görmemek ve düşünememek çok büyük aymazlık. Belli ki amaç; önce Suriye’ye ama aslında Büyük Kürdistan’a Hatay’ı eklemektir. Zira Kürdistan haritası Suriye’yi de kapsamına almaktadır. Bütün bunlar Büyük İsrail Projesinin parçaları gibi!

Resmi makamların, Hatay’da ki toprak satışları ile ilgili olarak “Alımlar Türk asıllı Suriye vatandaşlarına yapılmıştır” yönündeki açıklamaları pek inandırıcı gelmiyor. İleride bu topraklar; İsrail-ABD ortaklı dev şirketlere satılarak, ABD tarafından gerçekleştirilmesine çalışılan Irak, İran ve Türkiye’yi parçalama senaryosunda çok önemli bir rol alabilir.

Öyle değil mi?

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.