DOLAR
8,7150
EURO
10,3638
ALTIN
497,65
BIST
1.394
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Parçalı Bulutlu
24°C
Afyon
24°C
Parçalı Bulutlu
Cumartesi Gök Gürültülü
25°C
Pazar Gök Gürültülü
27°C
Pazartesi Gök Gürültülü
23°C
Salı Gök Gürültülü
21°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  IŞIĞIM SOLUYOR

  09.11.2014 22:45
  0
  A+
  A-

  Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisini okudunuz mu?

  AB hayranı aymazlara, Brüksel Zirvesi Sonuç Bildirisi’ndeki ‘Türkiye’ başlıklı bölümünden

  okumak isterim.

  “Presidency Conclusions”

  Madde: 23 “…müzakerelerin yalnız Türkiye’yle değil, diğer devletlerle de yapılabileceğini… Müzakereler sırasında Türkiye birkaç devlete bölünürse veya güneydoğu bölgesinde bir Kürt devleti kurulursa, yeni bir karara gerek olmaksızın onlarla da müzakere yapılacağına…”

  Siz bu sözcüklerden ne anlıyorsunuz?

  “1071’de Türklere yardım etmeseydik Malazgirt’i kazanamazlardı” ile başlayıp, “Cumhuriyeti birlikte kurduk, ama sonradan bize ihanet edildi. İçinde bulunduğumuz çatışmanın en önemli kaynağı budur.

  Bu nedenle, Anayasa değiştirilmeli ve Türkler ve Kürtler ortak kurucu unsur olarak metne girmelidir. Ayrıca, Kürtlerin kimlikleri ve dilleri için anayasal güvence verilmelidir” şeklinde konuşanlar ne demek istiyor?

  Şimdi de hep birlikte Kurtuluş Savaşı şehitlerimizin illere göre dağılımını inceleyelim: Adana (365), Adıyaman (20), Afyonkarahisar (425), Ağrı (1), Aksaray (133), Amasya (261), Ankara (913), Antalya (339), Ardahan (22), Artvin (26), Aydın (204), Balıkesir (40), Bartın

  (143), Bilecik (192), Bayburt (18), Bingöl (3), Bitlis (10), Bolu (541), Burdur (157), Bursa (351), Çanakkale (28), Çankırı (334), Çorum (526), Denizli (541), Diyarbakır (44), Edirne (11), Elazığ (55), Erzincan (40), Erzurum (108), Eskişehir (289), Gaziantep (412), Gire su n (324), Gümüşhane

  (40), Hakkâri (0), Hatay (3), Isparta (293), İçel-Mersin (405), İstanbul (179), İzmir (59), Kahramanmaraş (150), Karaman (182), Kars (13), Kastamonu (758), Kayseri (264), Kırıkkale (114), Kırklareli (8), Kırşehir (171), Kocaeli (203), Konya (780), Kütahya (228), Malatya (33), Manisa (51), Mardin (13), Muğla (208), Muş (5), Nevşehir (216), Niğde (201), Ordu (434), Rize (48), Sakarya (295), Sam su n (405), Siirt (3), Sinop (399), Sivas (307), Şanlıurfa (51), Tekirdağ (6), Tokat (340), Trabzon (251), Uşak (25), Van (10), Yozgat (351), Zonguldak (358).

  Günümüzdeki Türkiye Cumhuriyeti sınırları dışında kalan yerlerde doğan şehitler ise: Bingazi (8), Mısır (1), Trablus (5), Azerbaycan (1), Batum (1), Karakilise (1), Tebriz (1), Bosna (1), Bulgaristan (3), Debre (2), Drama (6), Girit (5), Görüce (1), İşkodra (3), Kosova (12), Manastır (13), Romanya (1), Selanik (13), Serfice (4), Yanya (2), Bağdat (6), Halep (5), Hicaz (1), Kerkük (9), Kıbrıs (1), Mu su l (1), Süleymaniye (1), Suriye (6), Trablusşam (37), Yemen (24).

  İli belli olmayanlar ise (114) dür.

  Toplam 15.055 şehit neden ve hangi amaca şahadet etmişlerdi, söyleyebilecek misiniz?

  Söz konusu liste, Kurtuluş Savaşı’nda düzenli ordunun Batı cephesinde verdiği kayıpları içeriyor. Çukurova, Gaziantep, Maraş, Şanlıurfa ve öteki yerlerde yerel direnişçilerin (çetelerin, milislerin) verdiği şehitler bu listeye dâhil değildir.

  Tüm bu canlar; bir etnik kimlik dürtüsüyle savaşa katılıp gazi ya da şehit olmadı; Vatansız kalma tehlikesini ortadan kaldırmak, Sevres Antlaşması’nın zorladığı onursuzluktan kurtulmak için savaştılar. Bağımsızlık ve özgürlük için savaşırken hep birlikte bir ulus olmanın bilincini de yarattılar!

  80 yıl önce M.K. Atatürk; “Ne mutlu Türküm diyene” derken, 80 yıl sonrasında R.T.Erdoğan; “Sen ne mutlu Türküm dersen oda ne mutlu kürdüm der. Türklük yerine Türkiyelilik bilinci yerleştirilmelidir.” diyor.

  İstanbul Büyük Şehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş; “Cumhuriyetin ilanı İstanbul un tarihi değerini ve saygınlığını düşürmüştür.” demedi mi?

  Emperyalist maşası Leyla Zana; “Kürtlerin geleceği ve özgürlüğü için Türk askerinin kanının oluk oluk akması gerekir.” Derken sesiniz çıktı mı?

  Taraflı tarafın entellektüellerinden Ahmet Altan; “Toprak tek başına bir anlam ifade etmiyor. APO Türklere Allah’ın bir lütfudur. İnsanları öldürmek yerine Kürtlere istedikleri toprakları vermek gerekir.” , “Atatürk öldüğünden beri hala zenginlik ve özgürlük üretemiyorsak sebebi Kemalizm’dir.”, “Memleketi bir çift kadın memesine satarım.” diyordu, sırıtarak…

  Kendinden menkul Altan kardeşlerin babaları Çetin Altan da; “Vatan sevgisi nedir ki? Vatanı seveceğinize gidin evde karınızı sevin.” demişti

  Türkiye’de yaşayan bir yamuk yazar Orhan Pamuk; “Kimse söylemiyor bari ben söyleyeyim. Türkiye’de 1 milyon Ermeni’yle 30 bin Kürt katledildi.” Diyerek yabancılara şirin görünüyor, aldığı ödül dolarlara teşekkür ediyordu.

  Kekeme M.Ali Birand da; “Türkiye, sadece Türklere bırakılmayacak kadar önemli bir ülkedir.” Diyerek sözüm ona, tarihin de kaydedeceği özlü bir kelam etmişti.

  Amerika kaçkını Fetullah Gülen ise ümmetine; “Türk Silahlı Kuvvetlerine karşı sırtımızı Amerika’ya dönmeliyiz.” işaretini vermişti.

  Küresel işbirlikçi Rahmi Koç da; “Boğazlar milletler arası bir komisyona devredilmelidir.” diyerek, işbirlikçiliğini cümle âleme gösterdi.

  Sözün bittiği yerdeyiz değil mi?

  Elan hiçbir şey yapmadığımız için Ata’mızdan özür dilemeliyiz.

  Özür dileriz atam! Işığım soluyor, hala uyanamıyoruz ve bir avuç çapulcuya pabuç bıraktık!

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.