Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

İş insanı Turan, Ak Parti’den aday adayı

İş insanı Turan, Ak Parti’den aday adayı
5 views
02 Mayıs 2018 - 15:51

DEMOKRAT Parti’den (DP) 2014 yerel seçimlerinde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olan iş insanı Murat Cem Turan, Afyonkarahisar’da Ak Parti’den milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Afyonkarahisar’da bir otelde düzenlediği basın toplantısında Ak Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıklayan eski DP’li Murat Cem Turan, uzun yıllar DP çatısı altında siyaset yaptığını ve genel merkezdeki bütün görevlerinden 2 yıl önce istifa ederek ayrıldığını söyledi. Aslen Sandıklı nüfusuna kayıtlı olduğunu aktaran Turan, 2014 yılında yapılan yerel seçimlerde DP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olduğunu hatırlattı.

15 yıl Afyonkarahisar’da ticaret yaptıktan sonra Antalya’ya şirket merkezini taşıdıklarını belirten Turan, “Adaylığıma cuma günü karar verdim. Adaylığımdaki en büyük etken memleketim Sandıklı’dır. Sandıklı ve Afyonkarahisar’dan hiç kopmadım. Son 15 yıldır DP’de siyaset yapıyordum. Antalya’da da siyasi yaşamımız devam etti. 2014 yılındaki yerel seçimlerde Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı oldum. ‘Neden Ak Parti’ diye sorarsanız; ben Adnan Menderes hayranı olan bir kişiyim. Milliyetçi birisiyim. DP’yi hiçbir zaman CHP’nin yanında görmek istemedim. Bu nedenle 2 yıl önce istifa ettim ve bu gün Ak Parti’den aday adayı oldum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.