Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

İl insan hakları kurulu toplandı

İl insan hakları kurulu toplandı
5 views
31 Mart 2016 - 16:28

23.11.2003 Tarih ve 25298 Sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan “İl ve İlçe İnsan Hakları Kurullarının Kuruluş Görev ve Çalışma Esasları Hakkında Yönetmelik” hükmü gereğince Valiliğimiz İl İnsan Hakları Kurulunun 2016 yılı Mart ayı toplantısı Vali Yardımcısı Dr. Adem USLU başkanlığında İl İnsan Hakları Kurulu Üyelerinin katılımı ile Afyonkarahisar Hükümet Konağı B Blok Toplantı Salonunda yapıldı.

Toplantının açılış konuşması Vali Yardımcısı Dr. Adem Uslu tarafından yapıldıktan sonra gündem gereği Valiliğimiz İl İnsan Hakları Danışma ve Başvuru Masasına yapılan başvurular, insanhaklari@afyonkarahisar.gov.tr       e-posta adresine yapılan başvurular ile Kamu Kurum ve Kuruluşlarında bulunan İnsan Hakları Başvuru Kutularından çıkan insan haklarına ilişkin talep, şikâyet ve memnuniyet notlarının yer aldığı toplam 5 Adet başvuru, Kurul tarafından değerlendirilmiş olup, mevzuat çerçevesinde yapılması gerekli görülen taleplerin yerine getirilmesi için ilgili kurum ve kuruluşlara gönderilmesine karar verildi.

Ayrıca daha önceki toplantılarda gündeme alınan başvurular ile ilgili yapılan yazışmalar neticesinde sonuçlanan ve cevaplanan başvuruların da neticeleri kurul üyelerince değerlendirildi. ayrıca daha önceki toplantılarda ilgili kuruluşlara gönderilen başvurulara istinaden gelen cevaplar da değerlendirildi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.