Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

İGM Şuhut’ta toplandı

Afyonkarahisar İl Genel Meclisi kasım ayı 13. birleşimini Şuhut ilçesinde gerçekleştirdi.

İGM Şuhut’ta toplandı
20 views
19 Kasım 2014 - 17:13

Toplantı öncesi Şuhut Kaymakamlığı ve Şuhut Belediyesi tarafından İl Genel Meclisi Üyeleri’ne ilçenin yöresel tadı olan keşkek yemeği ikram edildi.

Şuhut Belediye Konferans Salonu’ndaki toplantıda konuşan İl Genel Meclisi Salih Sel, 2015 yılı bütçesinin hakkaniyet çerçevesinde hazırlanacağını söyledi.

Yeni bütçe döneminde hiçbir ilçeye özel imtiyaz tanınmayacağını ifade eden Sel, “5.5 yıldır İl Genel Meclisi’ndeyim. 50 üyemizin 15’i geçtiğimiz dönemde görev yapan arkadaşlar, 35’i ise bu dönem meclise giren arkadaşlar. Geçen dönemde görev yapan arkadaşlar bilir bu süre zarfında hiçbir adaletsizlik yaşanmamıştır” dedi.

Daha sonra gündemi oluşturan maddelerin görüşülmesine geçildi.

İl Genel Meclisi Şuhut Üyesi Ömer Tunçay ise Şuhut’a bağlı Mahmut köyünde içme suyu hattının enerji giderlerinin düşürülmesi için örnek olabilecek bir proje geliştirildiğini ifade ederek, “Malumunuz içme suyu temininde en önemli gider noktası enerji ihtiyacı oluyor. Yüksek elektrik giderlerinin aşılması için Mahmut köyünde içme suyu hattına enerji temini için Güneş Enerji Paneli kuruldu” diye konuştu.

Yaklaşık 120 bin lira gibi bir maliyetle hem çevreci hem de ekonomik bir enerji kaynağı elde edildiğini belirten Tunçay, “Ben yeni dönemde İl Genel Meclisi’nin bu tür yatırımlara öncülük etmesini tavsiye ediyorum” dedi.

Toplantının ardından İl Genel Meclisi Üyeleri, Şuhut Belediyesi’ni ziyaret etti.

Şuhut'ta İl Genel Meclisi toplantısı Şuhut'ta İl Genel Meclisi toplantısı Şuhut'ta İl Genel Meclisi toplantısı Şuhut'ta İl Genel Meclisi toplantısı Şuhut'ta İl Genel Meclisi toplantısı Şuhut'ta İl Genel Meclisi toplantısı

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.