Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Huzurevi sakinleri yarıştılar

Huzurevi sakinleri yarıştılar
5 views
30 Mart 2016 - 12:43

Yaşlılar Haftası nedeniyle Valiliğimiz koordinatörlüğünde Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ile Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından yürütülen bir çalışma ile Huzurevleri arası 1. Yetişkin Gençler Bocce Oyunları Şenliği düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü kapalı spor salonunda gerçekleştirilen şenliğe Valimiz Hakan Yusuf Güner’in yanı sıra Vali Yardımcısı Erhan Günay, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Yunus Tortop, ilimiz merkez ve ilçelerinde bulunan huzur evleri müdürleri, huzurevi sakinleri ve öğrenciler katıldı.

Büyük bir coşku ile karşılanan Valimiz Hakan Yusuf Güner, 1. Yetişkin Gençler Bölge Oyunlarında oynanacak olan Bocce sporu hakkında ilgililerden bilgiler aldı.

Turnuvada müsabakalara katılacak olan Afyon Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi, Bolvadin Huzurevi, Emirdağ Huzurevi, Sandıklı Hüseyin Develi Huzurevi sakinlerinin salonda yerlerini alması, saygı duruşunda bulunulması ve istiklal marşının okunmasıyla program başladı.

Turnuva öncesi bir konuşma yapan Aile Sosyal Politikalar İl Müdürü Alper Sezer, 18-24 Mart Yaşlılar Haftası nedeniyle Afyonkarahisar’da Valimiz Hakan Yusuf Güner’in destekleriyle yaşlılıkta hareketli yaşamak düşüncesi ile ilimizde ilk defa Bocce turnuvası gerçekleştirildiğini, ilimizde başarılı olan huzurevi sakinlerinin önümüzdeki günlerde Antalya’da yapılacak olan müsabakalarda Afyonkarahisar’ı temsil edeceklerini belirtti.

Daha sonra konuşma yapmak üzere sahaya inen Valimiz Güner, huzurevi sakinlerine hoş geldiniz diyerek teker teker başarılar diledi. Salonda bulunan Rahmiye Sare Palalı ve BESYO öğrencileri ile huzurevi sakinlerine hoş geldiniz diyerek sözlerine başlayan Valimiz Güner; “Bütün huzurevi sakinleri birbirinden iddialı duruyor. Zannediyorum çok az ilde bu düzeyde müsabakalar yapılıyor. Burada birinci olan huzurevi sakinlerimiz ileriki günlerde Türkiye Şampiyonasına katılacaklar. Umarım ulusal düzeyde huzurevi sakinlerimiz bizlerin yüzünü güldürür. Tabii ki bu oyunu salondakiler biliyordur, ortaya beyaz bir top atılıyor daha sonra oyuncular, elindeki renkli topları o beyaz taşa yakın atmaya çalışıyorlar. Ben turnuvanın hayırlı olmasını diliyorum. Ayrıca Spor kompleksimizde yapılan sporlar sadece bir tür spor dalından ibaret değil. Yani voleybol, basketbol, tenis, satranç ve bocce gibi aklınıza gelecek birçok spor dalı bulunmaktadır. İlimizde son 2 ay içerisinde 50 civarında turnuvaya en sahipliği yapıldı. Bu bir rekordur. Afyonkarahisar açısından bu turnuvada bir ilktir. Afyonkarahisar’da ilkleri gerçekleştirmek bizleri çok mutlu ediyor. Hayırlı olsun diyor, emeği geçen kurumlara teşekkür ediyorum.”dedi.

Konuşmasının ardından turnuvanın startını veren Valimiz Hakan Yusuf Güner, huzurevi sakinleri ile bocce oynadı. İlk olarak Bolvadin ve Emirdağ Huzurevinin yarıştığı turnuvada Valimiz Güner, huzurevi sakinlerine destekte bulundu. Turnuva Valimiz Güner’in yaşlılara başarılar dilemesi ile devam etti.

13

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.