Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Hizmet yağıyor

Hizmet yağıyor
29 views
11 Ağustos 2014 - 11:20

Afyonkarahisar Belediyesi, köy tüzel kişiliği kaldırılarak merkeze bağlanan mahallerin çehresini değiştirmeye devam ediyor.

2013 yılı Aralık ayında Resmi Gazete’de yayımlanan kararname ile köy tüzel kişiliği kaldırılarak merkeze bağlanan 10 mahalleye hizmet yağıyor.

YOL VE KALDIRIMLAR DÜZENLENİYOR

Artık Afyonkarahisar’ın birer mahallesi haline gelen bu mahallelere ilk etapta eğitim, spor, teknoloji ve sosyal alanda bazı hizmetler götüren Belediye, mahallelerin yol ve kaldırım sorunlarını da hızla bir şekilde çözmeye başladı.

İlk olarak, geçen ay Ataköy Mahallesi’nde yol düzenleme çalışması yapan Afyonkarahisar Belediyesi, bu mahallenin kullanışsız olan tüm yollarına parke taşı döşedi.

            3 MAHALLEYE 70 BİN METREKARE PARKE

Yol düzenleme çalışmalarına Sadıkbey, Çakır ve Demirçevre mahallelerini de dahil eden Afyonkarahisar Belediyesi, üç mahallede aynı anda parke çalışmalarına başladı. Kurban Bayramı öncesi tamamlanması planlanan çalışmalarda, üç mahalleye toplam 70 bin metrekare kilitli parke döşemesi yapılacak. Yeni mahallerde yapılan bu hizmetler, vatandaşlardan tarafından büyük sevinçle karşılanıyor.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.