Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Her gün değişen bir şeye”sistem denemez”

Her gün değişen bir şeye”sistem denemez”
2 views
25 Kasım 2015 - 15:07

MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet PARSAK, “Temel Eğitimden Orta öğretime Geçiş – TEOG Sınavı’na giren tüm öğrencilere başarı dileyerek, milyonlarca öğrencinin her gün değişen sınav sistemlerine ayak uydurmaya çalıştığını kaydetti.

AKP’nin 2002’de iktidara gelmesinin ardından eğitim sisteminde defalarca değişikliğe gidildiğini, AKP’nin kendisinin kurduğu birçok sistemi yine kendi bakanları eli ile değiştirdiğini ve böylelikle eğitim sisteminin “yap-boz tahtası”na dönüştürüldüğünü ifade eden PARSAK, “Her gün baştan sona değişen bir şeye “sistem” demek mümkün müdür? Çocuklarımız her yıl değişen sınav sistemlerinin peşinden koşmakta, aileler ise ne yapacaklarını şaşırmış vaziyette değişen eğitim sistemlerini anlamaya ve ayak uydurmaya çalışmaktadır. Böylesine bir sistemsizlik dünyanın hiçbir ülkesinde görülmemiştir” dedi

EĞİTİM’İN “MİLLİ” BİR ÖZELLİĞİ KALMADI

AKP’nin Milli Eğitim Bakanlığı’nı kendi siyasi emellerine alet ettiğini ifade eden PARSAK, eğitimin “milli” bir özelliğinin kalmadığını, büyük bir beceriksizlik ile yeterli planlama yapılmadan uygulamaya konulan sistemler nedeniyle öğrencilerin, velilerin, öğretmenlerin ve tüm eğitim camiasının büyük sıkıntılar yaşadığını ifade etti.

EĞİTİM, SİYASETİN KURBANI OLMAMALI

TEOG Sınavlarına 1 milyon 174 bin 427 öğrencinin katıldığını söyleyen Parsak, “Sınavdan sınava koşturulan öğrencilerimiz eğitimdeki aksaklıkların kurbanı edilmektedir. Maalesef Milli Eğitim Bakanlığı şu an en istikrarsız en güvenilmez bakanlık haline gelmiştir. Bunda temel suç ise eğitimi kendi siyasetine kurban eden AKP’dir” dedi.

MİLLİ EĞİTİM ENKAZ HALİNDE

Eğitim sisteminin oturmaması nedeniyle Milli Eğitim Bakanlığı’nın adeta enkaz haline dönüştüğüne dikkat çeken PARSAK, geride kalan 13 yılda Milli Eğitim Bakanı’nın 5 kez değiştiğini belirterek “Her gelen Bakan yeni bir sistem denemesi yapmış, hem müfredatı hem de sınav sistemini baştan ayağa değiştirmiştir. Uygulanan sistemler işlemediği için durmadan değiştirilmiş ve bu böyle her yıl devam etmiştir” dedi.

TÜM ÖĞRENCİLERİMİZE BAŞARILAR DİLİYORUM

Tüm sıkıntılara rağmen öğrencilerin, velilerin ve öğretmenlerin zorlu bir süreçten geçerek bu sınava hazırlandıklarını belirten PARSAK, “Tüm olumsuzluklara rağmen, iyi bir eğitim ile iyi bir gelecek kaygısı içerisinde TEOG Sınavı’na hazırlanan öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.