streaming voirfilm

Afyon | Afyon Haber I Sondakika Afyon – AfyonPrestij.com

mobil onay banko kuponlar

Hayrat İnsani Yardım Derneğin’den ziyaret

Hayrat İnsani Yardım Derneğin’den ziyaret
11 views
16 Aralık 2015 - 15:26

Hayrat İnsani Yardım Derneği, Bayırbucak Türkmenleri için Sandıklımızda toplanan rekor sayıda yardım için (12 Tır) Sandıklı Belediye Başkanı Mustafa Çöl’e bir teşekkür ziyaretinde bulundular

Hayrat İnsani Yardım Derneği Sandıklı temsilcisi Osman Gönülseven ziyerette yapmış olduğu açıklamada; “Suriyede başta esed olmak üzere Rusya, Fransa, ABD, İngiltere uçakları tarafından ağır bombardımanı altında yaşam mücadelesi veren Bayırbucak Türkmen kardeşlerimiz için düzenlemiş olduğumuz yardım kampanyası sonucunda toplanan yardımları bizzat Türkmen kardeşlerimize ulaştırdık. Türkmen kardeşlerimizin bu yardımlardan duydukları memnuniyetlerini ve sandıklı halkına en kalbi selamlarını belediye başkanımıza ilettik.Türkmen kardeşlerimiz “İnşaallah Türkiye deki kardeşlerimiz bizim yanımızda olduğu sürece zafer bizimdir.”diyorlar. İnşaallah Sandıklı halkı bugünde yarında türkmen kardeşlerinin yanında olacaktır. Hayrat insani Yardım Derneği olarak düzenlemiş olduğumuz yardım kampanyasına belediyemizin tüm imkanlarını seferber ederek destek veren başta belediye başkanımız Sayın Mustafa Çöl’e değerli belediye çalışanlarına, Hayrat Vakfı ve Hayrat İnsani Yardım Derneği gönüllülerine, ve en önemlisi de yardımseverliği tarihe geçmiş tam bir muhacir ensar kardeşliğini ortaya koyan tüm Sandıklı halkına teşekkür ederiz.Allah emeği geçen herkesten razı olsun.⁠⁠⁠⁠”dedi.

Konu ile ilgili olarak konuşan Başkan Mustafa Çöl ; “Bayırbucakta bulunan Türkmen kardeşlerimiz için Hayrat İnsani Yardım Derneğimiz ve Belediyemiz tarafından yapılan yardım kampanyasının ülke genelinde büyük bir ses getirmesi beni ziyadesiyle memnun etmiştir. Bilindiği gibi Sandıklımızdan rekor bir katılım gerçekleşmiş, Türkmen kardeşlerimize ilçe olarak 12 Tır yardım malzemesi göndererek yazılı ve görsel basında geniş yer bulmuştuk. Sandıklıdaki Hemşehrilerimizin yardımlar karşısındaki duyarlılığını ve hassasiyetini bizler zaten biliyorduk, bunu bu vesile ile tüm yurt genelinede ispat ettikleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Sandıklımız tarih boyunca geleneklerine, kültürüne, örf ve adetlerine sahip çıkmış en eski kültürel mirasımıza sahip ilçelerimizden birisidir. Bu sebeple yardımseverlik konusunda çok hassas bir yapıya sahiptir. Bende bu vesileyle yapılan yardımların yerlerine ulaşması için gece gündüz çalışan Hayrat İnsani Yardım Derneği Sandıklı İlçe Temsilciliğimize, Dernek çalışanlarına, Belediyemizde bu yardımlar için mesai harcayan Personelime, bu yardımların toplanmasında ve ihtiyaç sahiplerine dağıtılmasında emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

Hayrat İnsani Yardım Derneğinin yapmış olduğu ziyaret Sandıklı Belediye Başkanımız Sayın Mustafa Çöl’e vermiş oldukları teşekkür plaketi ile son buldu.

www.afdah1.com/

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

acıbadem evden eve nakliyat
beykoz evden eve nakliyat