Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

“Halkımızın desteğiyle tekrar ayağa kalkacağız”

“Halkımızın desteğiyle tekrar ayağa kalkacağız”
5 views
22 Nisan 2015 - 0:39

Demokrat Parti Afyonkarahisar 1.sıra milletvekili adayı Dinçay Doğar ve İl Başkanı Gürcan Şensoy Boyalı köyüne giderek köy halkı ile buluştu. Doğar köy halkına Demokrat Parti’nin tekrar ayağa kalkması için desteklerine ihtiyacı olduğunu söyledi.

DP 1. Sıra Milletvekili Adayı Dinçay Doğar seçim çalışmalarına devam ediyor, Doğar Boyalı köyü halkıyla köy odasında bir araya gelip vatandaşın sorunlarını ve isteklerini dinledi. Vatandaşlardan Doğar’a ” Buralarda vişne geçim kaynağıdır, 10 yıl önce vişne parasıyla düğün yapardık, ev kurardık; şimdi ise kimse vişne toplamak istemiyor çünkü günlük 20-25 lira yevmiye ya kazanıyoruz ya kazanmıyoruz bu parayla insanlar karnını bile doyuramıyor bu işten karımız yerine zararımız var,tarımı hayvancılığı artık kendimiz için bile yapamıyoruz gelirimiz giderimizi karşılamıyor. Tarım ve hayvancılık yapılamaz halde, kendi buğdayımızı bile üretemiyoruz” diye konuştu.

“KİMSE HALKIN OYUNA İPOTEK KOYAMAZ”

Doğar ise, “Yıllarca köylerde öğretmenlik yaptım, köy halkı ile sürekli iç içe oldum.Köy halkının, çiftçinin sorunlarını ve isteklerini en iyi ben bilirim. Şimdi size şunu söyleyeyim DP iktidar olur olmaz gerçekleştirdiği tarım devrimini biliyoruz ama bir kesim tarafından bu ülkenin gelişmesi istenmedi, engellendi. Boyalı köyü ezelden beri Demokrat Partilidir. Gelin bu seçimde el ele verelim yarıda kalmış bu tarım devrimini beraber gerçekleştirelim, bizim bu halka bu halkın ise Demokrat Parti’ye ihtiyacı vardır.Vatandaşlar eskiden olduğu gibi vişnesini satıp ailesini rahat ettirebilsin. Mazot fiyatlarına gelince bu konuda da projelerimiz var. Popülizm olsun diye mazot fiyatı ifade edenler var oysa tarımsal destek bir bütündür bir bütünlük içinde yapılmalıdır vişne üreticisinin maliyeti, toplayıcının emeği ürünün değerlendirilmesi bir bütün içinde ele alınır bugün eskiden siyasilerin oy deposu olan köylü ihmal edilmekte, sizin ifade ettiğiniz iktidar partisinin milletvekili bu pisliğin içinde olacaksın ama bana oy vermeye devam edeceksiniz demektedir bu olayı siz yaşamışsınız ifade ettiniz bu ifade beni derinden üzdü hiç kimse milletin oyuna iradesine ipotek koyamaz” diye konuştu.>>>Gazete3

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.