DOLAR
9,2620
EURO
10,7921
ALTIN
526,44
BIST
1.410
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Sağanak Yağışlı
20°C
Afyon
20°C
Sağanak Yağışlı
Pazar Çok Bulutlu
17°C
Pazartesi Çok Bulutlu
18°C
Salı Az Bulutlu
16°C
Çarşamba Az Bulutlu
15°C

Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023

Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023
05.09.2021 12:57
0
A+
A-

Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 ”Siyasette Yeni Dönem Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” Afyonkarahisar İstişare açılış toplantısında konuşan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın ve MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, Cumhur İttifakı’nın önemine değinerek, muhalefet partilerin eleştirilerine cevap verdiler.

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin talimatları ile “Güçlü Siyaset, Lider Türkiye, Hedef 2023 – Siyasette Yeni Dönem: Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi ve Stratejik Hedefler” konseptiyle 9 ilde yapılacak olan bölge istişare toplantılarının ilki Afyonkarahisar’da gerçekleşti. Toplantıya MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, MYK Üyesi Kadir Şekerci, MYK Üyesi Özgür Bayraktar, MYK Üyesi Abdullah Bahadır Alperen, MYK Üyesi Adem Yurdakul,  İl Başkanı Mehmet Kocacan ve Yönetimi, ilçe başkanları, belediye başkanları, il genel meclisi ve belediye meclis üyeleri, Ülkü Ocakları İl Başkanı Timur Bayram, ilçe ocak başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardında toplantı başladı.

 

 “AFYON, TÜRK MİLLETİNİN NASIL YIRTICI BİR BOZKURT KESİLDİĞİNİN ŞAHİDİ TOPRAKLARDIR”

Toplantının açılış konuşmasını yapan MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Prof. Dr. E. Semih Yalçın, “Türk milletinin; hürriyet ve istiklali, bekası müstevlilerin tehdidine maruz kalınca nasıl yırtıcı bir bozkurt kesildiğinin şahidi, bu mübarek topraklardır” dedi.  Yalçın, “Büyük zaferin 99. yılını idrak ederken bu güzide ilimizde sizlerle bir araya gelmek, her açıdan büyük anlam ifade etmektedir. Millî Mücadele yıllarında önemli hadiselerin cereyan ettiği Afyonkarahisar, coğrafi konumundan ötürü bu dönemde kilit roller üstlenmiştir. Başkomutanlık Meydan Muharebesi kazanıldıktan sonra, 1922 yılı Eylül’ünün ilk günü düşmana “İlk hedefiniz Akdeniz’dir ileri” buyruğunu vererek Büyük Taarruz’u başlatan Atatürk, kendisi de İzmir’e ilerlerken buradan geçmiştir. Türk milletinin; hürriyet ve istiklali, bekası müstevlilerin tehdidine maruz kalınca nasıl yırtıcı bir bozkurt kesildiğinin şahidi, bu mübarek topraklardır. Bu şanlı toprakların mazide yaşananları anlatacak dili yoktur ama heybetli, azametli bir tabiatı vardır. Üstünde hayat sürenler de öyle bir varlık bilinci ve genetik hafızaya maliktir ki geçmişin ihtişam ve mefahiri nesilden nesle ibadet tadında aktarılmaktadır”

 

“MHP, MİLLİ İRADENİN İZDÜŞÜMÜDÜR“

Yalçın, “4 Eylül’de burada toplanmışken, enzar-ı âleme ilan etmek isteriz ki MHP; Afyonkarahisar’da, Dumlupınar’da, İzmir’de şahlanan millî iradenin siyasetteki izdüşümüdür.  Kahraman ecdadımızın varlık azminden aldığı ilham ve kuvvetle faaliyet gösteren MHP; devletimizin bekası, milletimizin bütünlüğü ve egemenlik haklarının siyasetteki güvencesidir. MHP; “devlet-i ebet müddet” düsturunun tecellilerini yaşamak ve yaşatmak için “millet-i ebet müddet” olmanın sırrına mazhar olanların ocağıdır. MHP; Türkiye’nin sonsuza kadar ayakta kalması ve günümüzün müstevli artıklarının siyaset meydanından temizlenmesi için mücadele etmektedir”

 

EMPERYALİZMİN MAŞASI HDPKK’DIR “

“Emperyalizmin maşası olan iş birlikçi unsurların cirit attığı siyasi partilerden biri HDPKK’dır” diyen Yalçın, “Türk milletinin etle tırnak gibi ayrılması mümkün olmayan parçalarını birbirinden koparmaya cüret eden HDP, Cumhuriyet tarihinin en kanlı terör örgütü olan PKK’nın siyasi kanadıdır ve bu işlevini de inkâr etmemektedir. “Türkiye partisi” olacağı zannıyla oy veren ama hüsrana uğrayan kendi tabanı da bu iğrenç partiden bizardır ve yakasını kurtarmak için çaba göstermektedir. Bu gerçeğin en çarpıcı delili, HDP binaları önünde her geçen gün artan evlat nöbetleridir. Bu nedenledir ki MHP uzun zaman bu ihanet kulübünün kapatılması için çaba göstermiş, sonunda Anayasa Mahkemesi de HDP için kapatma davası açmıştır”

 

“HDP’NİN YANCILARI, CHP-İP-SP PKK’NIN AKLANMASI İÇİN İŞBİRLİĞİ İÇİNE GİRMİŞLERDİR”

Yalçın, “CHP ile İP ve SP gibi yancıları; gerek sosyal medyada gerekse TV ve gazetelerde; ellerinde binlerce sivil vatandaşımızın, yüzlerce asker ve polisimizin kanı bulunan PKK’nın siyasi acentesinin aklanması için iş birliği yarışına girmişlerdir. Hatta bazı CHP sözcüleri, HDP’yi kapatmanın Anayasa’ya aykırı olduğunu bile ileri sürerek ihanette bir üst seviyeye atlamışlardır. MHP ise sergilenen maskaralıkları büyük bir dikkat ve ibretle takip etmektedir. Bu toplantı vesilesiyle bir kez daha şu hususların altını çizmeyi bir görev addediyoruz. Anayasa Mahkemesi kapatma davasının milletimizin bekası bağlamında sonuçlandırmadığı takdirde HDP ile PKK arasındaki iltisağı onaylamış ve bölücülüğü resmen aklamış olacaktır. Anayasa Mahkemesi, HDPKK’yı temize çıkaran mahkeme olarak tarihe geçecektir. O zaman, HDP’nin bölücü bir parti, PKK’nın eli kanlı bir terör örgütü olduğu tezi savunulamayacaktır. PKK, fiilen meşru bir örgüt gibi algılanacaktır”

 

“MİLLETİMİZ İÇİN BEKA YOKSA, HUKUK ZATEN YOKTUR

“Hukuk; milletin birlik ve beraberliğinden, devletin bekasından üstün değildir” diyerek konuşmasına devam eden Yalçın, “Hukukun üstünlüğü; milletin birlik ve bütünlüğü; devletin bekası içindir. Milletimiz için beka yoksa hukuk zaten yoktur. Milletin hayati çıkarlarını ve egemenlik haklarını gözetmeyen hukuki karar ve içtihatlar; adaleti iğdiş etmekten, bölücülük ateşine odun atmaktan başka sonuç vermeyecektir. Hukuk millet için vardır ve mahkemeler Türk milleti adına karar verir. Türk milletinin birlik ve dirliği, devletimizin bekası aleyhine karar veren mahkeme, meşruiyetini yitirir. Bu noktada MHP; milletimizin birlik ve beraberliğine, egemenlik haklarına yönelen gerek siyasi, gerekse siyaset dışı her türlü tutum ve davranışın, her türlü girişimin, her türlü karar ve tasarrufun şiddetle karşısında duracaktır Ayrıca unutulmamalıdır ki terör belası Türkiye’yi 30-40 yıldır Kızılelma hedeflerinden alıkoymaktadır”

 

“TÜRKİYE’NİN BÜYÜK KÜRESEL HEDEFLERİ VARDIR”

Türkiye’nin, 21. yüzyıl ve sonrası için önünde çok büyük küresel hedefleri olduğunu söyleyen Yalçın, “Bu hedeflere ulaşmanın yolu, öncelikle terörü sonsuza kadar tarihe gömmekten ve terör üreten partileri kapatarak Türkiye’nin gündeminden çıkarmaktan geçmektedir. Yeri gelmişken bir hususu daha arz edeyim. Siz bakmayın Atatürk’ü paravan olarak kullanan ama PKK’ya koruyuculuk eden Marksistlerin ve bilhassa CHP sözcülerinin “Vatan, Millet, Sakarya” edebiyatlarına…  Bunlar, Atatürk’e sahip çıkar gibi görünseler de ne onun fikirlerini ne de vasiyetlerini benimserler. Müstevlilerin iş birlikçisi, teröristlerin hamisi, emperyalizmin taşeronu olmaktan çekinmezler. Ülkelerini fütursuzca kötüler, gammazlar, hatta küresel aktörlere yağcılık ederler. Amerikan başkanlarından Türk demokrasisine ayar vermesini isterler. Bu sözlerim sakın iddia olarak görülmesin”

“YANGINI ÇIKARANLAR İLE ‘HELP TURKEY’ NARALARI ATANLAR AYNI ÇEVRELERDİR”

Antalya ve Muğla illerimiz başta olmak üzere birçok yerde teröristlerce çıkarılan yangınlar dolayısıyla “Help Turkey!” naraları atarak Türkiye’yi rezil etme yarışına girenler aynı çevreler olduğunu vurgulayan Yalçın, “Yangınlar yürekleri dağlayıp kimi canları bizden koparırken bunlar, bizi yabancılara gammazlamaya çalışmışlardır. Ülkemizin dört bir yanını ateşe verenlere karşı millî dayanışma sergilemek yerine, sanki yangınların müsebbibiymiş gibi pişkin ve utanmaz bir tavırla iktidara saldırmışlardır. Bunlarla da yetinmeyip AB üyesi bazı ülke politikacılarının husumet taşan ifadelerinden ilham almışlardır. Oysa dillerinden düşürmedikleri Kuva-yı Milliye ve Atatürk’ün badireli günlerde yegâne istinatgâhı doğrudan Türk milleti olmuştur. Bir kaos durumunda yardım istenecek, dayanılacak tek güç ve irade; milletin bizzat kendisidir. Marksistlerin yuvası, terör militanlarının hamisi işlevini üstlenen CHP ile hempalarının Türk milletine mensubiyet şuuru ve aidiyet hissi yok olmuştur. HDP’yi aklayıp masum göstermeye çalışan CHP ve öteki zillet sözcülerinin dilleri, evlatlarını bu kanlı terör acentesinin elinden kurtarmaya çalışan ailelerin göğe yükselen feryadı ve cesur protesto gösterileri karşısında lal olmaktadır. CHP ve yancıları, anaların babaların sesine kulaklarını tıkamıştır”

 

“ 21.YÜZYILDA ‘BÜYÜK VE GÜÇLÜ TÜRKİYE’ ÜLKÜSÜNE İLERLİYORUZ”

İş birlikçi partilerin ve bilumum yancıların ortak amacından da bahseden Yalçın, “21 yüzyılda Büyük ve Güçlü Türkiye” ülküsüne dev adımlarla ilerleyen Türkiye’ye ayak bağı olmak, serseri kaya gibi yoluna yuvarlanmaktır.  MHP; Türkiye’nin önünü kesmek isteyen haricî ve dâhilî planları boşa çıkarmak için belirlediği stratejik hedefler doğrultusunda, “GÜÇLÜ SİYASET, LİDER TÜRKİYE, HEDEF 2023” sloganıyla 2023 seçimleri ve sonrasına şimdiden hazırlanmaktadır. Bundan sonra 9 ilimizde düzenlenecek istişare toplantılarının gayesi, söz konusu slogan çerçevesindeki çalışmaları hızlandırmaktır. MHP’nin dinamik siyasi faaliyetlerinin 2023 hedefleri bağlamında hız kesmeden sürdürülebilmesi için, teşkilatlarımızın gereken çalışkanlık ve azmi izhar ederek camiamızın dinamizmine katkıda bulunacağına güvenimiz tamdır”

 

“AFYONKARAHİSAR, MHP’NİN RUHUNU TAŞIMAKTADIR”

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin bölgesel istişare toplantılarının ilkini Afyonkarahisar’da başlatmasının önemine değinen MHP MYK Üyesi ve Afyonkarahisar Milletvekili Mehmet Taytak, “Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyefendinin takdirleri ile bu toplantıların ilki Afyonkarahisar’da gerçekleşmektedir. 100.yılına yaklaştığımız  “Kurtuluş mücadelemizin, cumhuriyetin kazanıldığı bu topraklar MHP’ye her daim sahip çıkmıştır. Afyonkarahisar MHP’nin ruhunu taşımaktadır” diyerek bu şehri değerlendiren liderimize Afyonkarahisar’a vermiş olduğu önem ve gösterdiği teveccühten dolayı bir kez daha şükranlarımızı sunuyorum”

 

“TBMM’DE CUMHUR İTTİFAKI OLARAK UYUM İÇİNDE ÇALIŞIYORUZ”

Cumhur İttifakının öneminden de bahseden Taytak, “Cumhur İttifakı,  15 Temmuz 2016 tarihinde Amerika Birleşik Devletleri’nin Türkiye içindeki taşeron terör örgütü FETÖ’nün hain darbe girişiminden sonra devletine sokaklarda ve meydanlarda sahip çıkan büyük Türk milleti tarafından kurulmuştur. Millet, devletine sahip çıkmıştır. Yenikapı mitingiyle bu birliktelik hayat bulmuştur. Tarih, bu ruhun harekete geçmesini sağlayan, o gece ortaya koyduğu çelikten irade ile ihanete dur diyen Liderimiz Devlet Bahçeli Beyefendiyi Türk milletinin gönlüne altın harflerle yazmıştır. İşte böylesi bir mücadelenin ardından kurulan Cumhur İttifakı’nın rolü,  Türkiye Cumhuriyeti’nin gelecek planlamasında çok önemliydi. Devlet, milli bir yapılanmayla yeniden şekillenmelidir anlayışıyla, MHP ile AK Parti ortak hedef konusunda bir araya gelmiş, 2017 yılında gerçekleşen referandum ile de Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine milletin iradesiyle geçilmiştir. Ülkemizdeki siyasal sistemin oturması, kendine has Türk tipi başkanlık sistemini kurması tarihsel misyonu itibariyle sadece bizi değil, bütün gönül coğrafyamızı ilgilendiren bir husustur. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde, Cumhur İttifakı olarak uyumlu çalışmalarımız sürmektedir”

 

“27. DÖNEM 4. YASAMA YILINDA ÖNEMLİ ÇALIŞMALAR YAPTIK”

Milliyetçi Hareket Partisi olarak Türkiye Büyük Millet Meclisi 27. Dönem 4. yasama yılında Türk milletini ilgilendiren her konu üzerine çalışmalar gerçekleştirdiklerini söyleyen Taytak, “ Bu dönem içinde, 15 kanun teklifi, 36 meclis araştırmaları, 225 yazılı soru önergesi, 799 TBMM genel kurul konuşması, 32 gündem dışı konuşma gerçekleşmiştir. İnfaz kanunu, yani af yasası, sosyal medya kanunu, Libya, Suriye, Kuzey Irak tezkeleri gibi çok önemli konularda Cumhur İttifakı olarak birlikte hareket ettik. MHP ve AK Parti olarak meclise ortak sunduğumuz 6 kanun teklifinin 5’i yasalaşmıştır. Yeni yasama yılında, anayasa değişikliği, yeni yargı paketi, 3600 ek gösterge ve siyasi partiler kanunu gibi ülkemiz için çok önemli yasalar da Cumhur İttifakı ruhu ile inşallah hayata geçecektir”

 

“ZİLLET İTTİFAKININ GERÇEKLE BİR İŞİ YOKTUR”

Zillet İttifakı’nın yalanlarından da bahseden Taytak, “Meclis çalışmaları ile ilgili muhalefetin sosyal medyada yürüttüğü “Önerge verdik MHP ve AK Parti reddetti” yalanıyla ilgili bir örnek vermek istiyorum. Grubu olan her parti söz almak için önerge verir ve konuşma hakkı elde eder. Bunlar bu hakkı toplumu istismar için kullanıyorlar. Hepimizi ilgilendiren bir konu olan aşıların ücretsiz olması ile ilgili, Sağlık Bakanı Sayın Fahrettin Koca, aşıların ücretsiz olacağını açıkladıktan sonra CHP ve HDP aşının ücretsiz olması için önerge verdi. Önerge de aşı halihazırda ücretsiz olacağı için reddedildi. Daha sonra haber sosyal medyaya Cumhuriyet, Halk Tv, Oda Tv gibi medya organları aracılığıyla, ücretsiz aşı önergesi AK Parti ve MHP oylarıyla reddedildi şeklinde servis edildi. Sonuç olarak aşı zaten ücretsizdi. Komisyonlar, meclis aritmetiğine göre oluşturulur ve en önemlisi araştırma komisyonları ortak çalışır. Tweetler atarak, yalan haber yayarak biz önerge verdik,  Cumhur İttifakı reddetti demenin gerçekle uzaktan yakından alakası yoktur. Zaten Zillet İttifakının da gerçekle bir işi yoktur. Aynı şeyi, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nden geçen Libya tezkeresinde de yaptılar. Türkiye 2019’da Libya hükümeti ile deniz yetki sınırlandırması anlaşması imzaladı.  Bu anlaşmayla Türkiye, Güney Kıbrıs, Yunanistan, Mısır ve İsrail’in kendi aralarında yaptıkları iş birliği ile Türkiye’nin jeopolitik olarak kuşatılması ve Doğu Akdeniz’deki doğalgaz kaynaklarından mahrum bırakılmasına yönelik statüko kurma çabalarını boşa çıkardı. Bu anlaşmayla Türkiye’yi Kuzey Kıbrıs ile Türkiye kıyıları arasına sıkıştırma planı da çökmüş oldu. Bu anlaşma gereği, Libya bizden askeri destek talep etti. Gelen tezkereye önce CHP ve HDP hayır diyeceğini açıkladı. En son İP Başkanı Meral Akşener, söz konusu tezkerenin, ülkenin güvenliği açısından tehdit oluşturacağını dile getirerek partisinin bu tezkereye hayır diyeceğini açıkladı. Yani böyle milli bir meseleye kimler karşı çıktı? CHP, HDP, İP, FETÖ’cülerin ve PKK’lıların kurumlara sızmaması için uygulanan güvenlik soruşturmalarına yine mecliste kimler karşı çıktı? Kim anayasa mahkemesine götürdü?”

 

“GELECEĞİN ROTASINI CUMHUR İTTİFAKI ÇİZECEKTİR”

“Zillet İttifakı’nın, meclis içinde her konuda gizli ittifak ortakları HDP’dir” diyen Taytak, “HDP, PKK’nın siyasi ayağıdır ve kapatılmalıdır diyoruz. HDP’nin meclise gelecek dosyalarını incelememiz lazım diyenler kim? CHP ve İP neyi inceleyeceksiniz? Milletin aklıyla alay mı ediyorsunuz? Zillet ittifakı, meclisin içinde her konuda gizli ittifak ortakları HDP’nin ajandasına göre hareket edecek, bir olacak, sonra bizden kendi tekliflerine evet dememizi bekleyecek! Bizim bunlarla ortak bir noktada buluşmamız mümkün değildir. Bu yalan dolu karanlık yapı ile işimiz yok. Geleceğin rotasını Cumhur İttifakı çizecektir”

 

 

“AFYONKARAHİSAR’A ŞEREF MADALYASI VERİLMESİ HAKKINDA KANUN TEKLİFİ VERDİM”

Afyonkarahisar’a şeref madalyası verilmesi hakkında kanun teklifi verdiğini söyleyen Taytak, “MHP olarak Afyonkarahisarımızın her anlamda hizmet alabilmesi için Cumhur İttifakı’nın 4 milletvekili olarak birlikte hareket ediyoruz” dedi. Taytak, “Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin işlevselliği sayesinde tüm dünyayı kasıp kavuran pandemiye rağmen ülkemizde yatırımlar kesilmedi. Afyonkarahisar’da yatırımlardan payını aldı, almaya da devam edecek. Ben de Afyonkarahisar milletvekili olarak, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde Afyonkarahisarımızın her sorununu dile getirmeye ve çözüm üretmeye gayret gösteriyorum. Geçtiğimiz yasama yılında Afyonkarahisar’a şeref madalyası verilmesi hakkında kanun teklifi verdim. Allah’ın izniyle önümüzdeki dönemde bununla ilgili komisyon çalışmaları gerçekleşecektir. MHP olarak Afyonkarahisarımızın her anlamda hizmet alabilmesi için, kurumsal ve sektörel konuların tamamında Cumhur İttifakı’nın 4 milletvekili olarak birlikte hareket ediyoruz. Afyonkarahisar, 2 ilçe, 15 belde Cumhur İttifakı ile alınan Dinar Belediyesi ve geçtiğimiz aylarda Türkiye’nin gündemine oturan Güney Beldesi ile Milliyetçi Hareket Partisi’nin en çok belediyesi olan ilidir. Bununla da gurur duyuyoruz.  Cumhur ittifakı sayesinde, Afyonkarahisar Valimiz Sayın Gökmen Çiçek Bey’in de üstün çabalarıyla valiliğimiz ve il özel idareden yatırım desteklerini, ilçelerimizin yol yapımlarını, sosyal hizmet yapıları için arsa tahsislerini, sulama kanallarını, turizm desteklerini, spor tesislerini, belediyelerimiz için hibeleri, destekleri ve hizmet araçlarını şehrimize kazandırdık, bunlar cumhur ittifakı sayesinde, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sayesinde gerçekleşen çalışmalardır”

 

“2023 SEÇİMLERİ CUMHUR İTTİFAKI’NIN ZAFERİYLE SONUÇLANACAKTIR”

Cumhurbaşkanlığı hükümet sisteminin önemine değinen Taytak, “Muhalefetin, güçlendirilmiş parlementer sistem tanımı yalan bir siyasetin ürünüdür. Eski yapı bu millete fayda getirmemiştir. Vesayate dayalı bir devlet anlayışı ile sürekli darbelerle, geciken karar alma mekanizmalarıyla, koalisyon dönemlerinin birbirinden habersiz bakanlarıyla, liderleriyle, iktidar kavgalarıyla yaşanmıştır. 3 ay süren koalisyon hükümetleri kuruldu bu memlekette. Genel Başkanımızın devlet adamlığı ve önce ülkem ve milletim anlayışı sayesinde yine en uzun koalisyon hükümetini biz kurduk ve devam ettirdik. Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi sayesinde, kamu politikalarında birlik sağlanmıştır. 95 yıllık bir sistemin değişmesi tabiki de kolay değildir. Eksikler mutlaka giderilecek, cumhur ittifakı, cumhurbaşkanlığı hükümet sistemiyle Allah’ın izniyle bu ülkenin geleceğini en güzel şekilde inşa edecektir. Liderimiz Genel Başkanımız Devlet Bahçeli Beyin ifade ettiği gibi, Cumhur İttifakı, milli bir duruştur. Cumhur İttifakı, Türk milletinin ittifakıdır. Zamanında gerçekleşecek olan 2023 seçimleri; Allah’ın izniyle, Cumhur İttifakı’nın zaferiyle sonuçlanacaktır”

 

“TOPLANTIYA EVSAHİPLİĞİ YAPMAKTAN GURUR DUYDUK”

Cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olan Afyonkarahisar’da ilk bölgesel istişare toplantısının yapılmasından gurur duyduklarını dile getiren MHP Afyonkarahisar İl Başkanı Mehmet Kocacan, “Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyimizin talimatları ile “Güçlü siyaset, lider Türkiye, hedef 2023 – siyasette yeni dönem: cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve stratejik hedefler” konseptiyle 9 ilde yapılacak bölgesel istişare toplantılarımızın ilki ilimizde başlamıştır. Başkomutanlık Meydan Muharebesi’nin yıl dönümünde cumhuriyetin kazanıldığı topraklar olan ilimiz Afyonkarahisar’da ilk bölgesel istişare toplantısının yapılmasını bizleri gururlandırmıştır, sevince boğmuş ve heyecanlandırmıştır. Emeği geçen herkese teşekkür eder, saygılarımı sunarım.  Konseptinden’de anlaşılacağı üzere istiklal ve istikbalimiz açısından son derece önem arz eden ve geleceğimizi tayin edecek olan 2023 seçimleri Sayın Genel Başkanımızın da dikkat çektiği üzere siyasette güçlü olmak devletimizi lider devletler konumuna getirmek için hedeflenen tarihin 2023 yılı olacağı açıkça görülmektedir. Milliyetçi Hareket Partisi, tarihi kökleri ve siyasal-toplumsal etkinliğiyle, Türkiye’nin en güçlü siyasi hareketlerinden biridir. Milliyetçi hareket partisi, kuruluşundan bugüne kadar 52 yıldır geçmişinden gelen birikimi ve tecrübesi ile beslendiği kaynakları o günden bugüne canlı fikir hareketleriyle devletiyle, milletiyle, davasıyla bütünleşerek dik duruşunu hep sergilemiştir ve sergilemeye devam edecektir. Kısaca, Türk milletinin emniyeti ve sarsılmaz çelik gibi duran iradesi ancak partimizde bulunmaktadır”

 

“CUMHUR İTTİFAKI MEZARA KADAR SÜRECEKTİR”

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar teşkilatı olarak Cumhur İttifakına şartsız, karşılıksız bir şekilde uygun hareket ettiklerini söyleyen Başkan Kocacan, “Türkiye’nin birçok alanda yeniden yapılanmasında ve Türk siyasetinin tekrar şekillenmesinde 15 Temmuz hain darbe girişimi bir başlangıç olmuştur. Yenikapı ruhu ile kurulan cumhur ittifakı, 15 Temmuz 2016’da FETÖ’nün teşebbüs ettiği hain darbe ve işgal hareketi sonrasında, devletimizin bekası, geleceği ve yarınlarımız için, Türkiye’nin maruz kaldığı saldırılara karşı yerli ve milli bir duruşun doğal bir sonucu olarak ortaya çıkmıştır. 15 Temmuz 2016, ülkemiz için her bakımdan dönüm noktası ve yeni bir başlangıç olmuştur. Bu sürecin ilk meyvesi cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi olmuştur. Cumhur İttifakı’ndan ve bu ittifakı oluşturan MHP ve AK Parti’den rahatsız olan başta ABD ve AB ülkeleri, bunların maşa olarak kullandığı terör örgütleri ve onların içimizdeki uzantıları açık açık eylem ve söylemleriyle kendilerini göstermektedirler. Genel Başkanımız Bilge Liderimiz Sayın Devlet Bahçeli Beyin ifade ettiği gibi, cumhur ittifakı mezara kadar sürecektir. Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar teşkilatı olarak cumhur ittifakına şartsız, karşılıksız bir şekilde uygun hareket ediyoruz.‘Hedef 2023, lider ülke Türkiye’ vizyonuna sahip çıkacağız. Lider ülke Türkiye’ye hedefine ulaşmak için üzerimize ne görev düşüyorsa yapmaya hazırız, diyor. Ne mutlu türküm diyene” dedi. Yapılan açılış konuşmalarının ardından istişare toplantısı gerçekleşti.

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.