Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Genel Başkanımızın yanındayız”

“Genel Başkanımızın yanındayız”
18 views
14 Ağustos 2014 - 19:04

CHP Afyonkarahisar İl Başkanı Yalçın Görgöz, Afyon il örgütü olarak CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanında olduklarını bildirdi.

Görgöz, yaptığı yazılı açıklamada, partilerinde biat kültürü olmadığını, milletvekillerinin tepkilerini, düşüncelerini dile getirebileceğini belirtti.

“Ama önce partinin adayına sahip çıkarsınız, kazanmak için çaba gösterir, çalışırsınız. Seçim bittikten sonra varsa eleştirilerinizi partimizin yetkili organlarında yaparsınız” ifadelerini kullanan Görgöz, şunları kaydetti:

“Siz böyle yapmak yerine tepkilerinizi, eleştirilerinizi, havuz medyasının aracılığıyla ortaya koyarak, kamuoyunda tartışma ortamı yaratarak yaparsanız partimize zarar verirsiniz. CHP’de sürekli sorun yaratma alışkanlığını sürdüren, partimizi bir dönem baraj altında bırakan, sonrasında yüzde 17-21 bantına mahkum eden bu yapıya fırsat verilemez. CHP solun evrensel ilke ve değerlerine sahip çıkan, emeğin, ezilenlerin partisi olmalıdır. Biz Afyon il örgütü olarak sayın Genel Başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun yanındayız.”

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.