Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

”Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesi” yapıldı

”Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesi” yapıldı
35 views
16 Kasım 2014 - 21:48

Urla Belediyesi’nce düzenlenen “Cumhuriyet ve Atatürk Günleri” kapsamında, “Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesi” ile 1920’li yılların kadın modası sergilendi.
Urla Belediyesi’nin Türk Kızılay Derneği Urla Şubesi, Ege Üniversitesi (EÜ) Emel Akın Meslek Yüksek Okulu ve Devlet Türk Musikisi Konservatuvarı işbirliğiyle düzenlenen “Genç Cumhuriyet’in Kadınları Defilesi”, Urla Hakan Çeken Kültür Merkezi’nde yapıldı.
Defilede, EÜ Emel Akın Meslek Yüksek Okulu öğrencileri tarafından 1920’li yıllarda Türk kadının giyim anlayışını yansıtan kıyafetler, “Değişen Türk kadını”, “Renklenen hayatlar”, “Türk kadınının cumhuriyetle kazanımları”, “Kordonboyu çay keyfi”, “Sosyal hayatta Türk kadını”, “Modern Türk kadını, balo ve davetlerde yerini alıyor” ve “Cumhuriyetin güzelleri” başlıkları adı altında hazırlanan özgün koreografiyle yine öğrenciler tarafından sunuldu.
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün de canlandırıldığı defilede, Atatürk’ü canlandıran mankenin zeybek oyunu, izleyicilerden alkış aldı.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.