organik hitfilm izlemarmaris tekne turları

Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

GAVURDU TÜRK OLDU

GAVURDU TÜRK OLDU
Avatar
Hüseyin Öztürk( [email protected] )
40 views
23 Mart 2015 - 8:30

Olur olmaz zamanlarda muhalefet taraftarları bir liste getirir gözlerimizin önüne. “Bak bunlar bir zamanlar Türk’tü ama şimdi…” diye başlar ve Alanya’daki “Dostlar Meyhanesi”nden tutun; Tüpraş’a kadar uzar gider liste. Kimini Yunan’a, kimini Ermeni’ye, kimini Araplar’a…vs hepsini Tayyip satmıştır. Tamam, ” Seka” gibi bazı kamu kuruluşlarının şartsız satışına ben de karşıyım. Ama adamlar utanmasa, “Muhtar Mehmed’in faytonu 12 sene önce Türktü ama şimdi Azeri” diyecekler. (Yakında bunu da derler)

Ben bugün 100 liralık mali sıkıntıya girsem ve şirketimi satmaya kalksam,; 10 lira verene mi satarım, 100 lira verene mi? Peki Tayyip bu işin neresinde bre ahmak!? Özel bir kuruluş gitmiş, şirketini Almanlar’a satmış. Sana ne bundan? Devleti, Tayyip ERDOĞAN’ı niye katıyorsun işin içine? Yağmur yağdı, Tayyip etti. Grizu patladı, Tayyip etti, Bu sene kış çetin geçti Tayyib’in yüzünden… İşte böyle efsane ettiniz Recep Tayyip ERDOĞAN’ı. Soğan kadar beyninizle bir de sağa-sola koyun dersiniz, makarnacı dersiniz…

Viko isimli bir elektrik araç-gereç firması, Japon Panasonic firmasına satılmış. Halbuki Musevi asıllı bir işadamından 1980 yılında almışız bu firmayı. Yani 35 sene boyunca Yahudi malı iken, Türk malı olduğunu bilmeden yaşadıkları halde, bugün basıyorlar yaygarayı; “Viko 12 sene önce Türktü ama şimdi Japonlar’ın oldu!” Aslında bunların vatan-millet malı umurlarında değil de, zenginin malı züğürdün klavyesini yorarmış işte. Maksat muhalefetlik olsun! Ceplerinde Marlboro-Parlıament sigaraları, ellerinde Johnny Walker viskileriyle “Yerli malı, yurdun malı” türküsü çağırır dururlar…

•12 sene önce 2 tane tankın farlarını İsrail’e tamir ettiren bunlar değil mi? •12 sene önce İsrail’in izni olmadan F-16’lardan bir tek füze fırlatamayan bunlar değil mi? •12 sene önce yeni doğmuş bebeği hastanelerde rehin tutan bunlar değil mi? •12 sene önce bu milleti emekli maaşı kuyruğunda, sanayağı kuyruğunda öldüren bunlar değil mi??? •12 sene önce Belçika kapılarında 1 milyon dolar dilenen sefiller bunlar değil mi?

Şimdi ise kalkmışlar bir yığın özel sektörün satılışını dert etmişler kendilerine. Sanki Türkler eli boş duruyor. Sanki Türkler hiçbir gavur şirketini satın almıyor. • Ülker Gıda; Amerika’nın göbeğinden DeMet’s Candy’yi, İngiltere’nin göbeğinden United Bisuits’i ve dünyanın en büyük firmalarından olan Godiva’yı Belçika’nın göbeğinden 850 milyon dolar’a aldı. Bunu niye o listeye eklemezsiniz?

•Villeroy&Boch, Grundig, Lumberjack, İndustria Fincuoghi, IK Bank, B&H Hava Yolları, Defy Appliance, Kraft Foods, Malta Freeport, Leasemart Holding BV, Fraport, Cacanska Bank …vs. küresel firmaların Türkler tarafından satın alındığını neden o listeye eklemezsiniz?

Hey gidi fırıldak dünyanın fırıldak insanları hey! Bugün uzayda filosu olan 3-5 devletten birisi olduğumuzu, kendi uydumuzu, kendi silahımızı, insansız hava araçlarımızı ürettiğimizi neden o listeye ekemezsiniz?

Bütün küresel güçler Türkiye’nin ve Türkler’in yeni gücü karşısında, “Eyvah Türkler!!!” diye endişelenirken, içimizdeki Türklük şuurunu kaybetmiş insanlar bir türlü öğrenemedi ülkesinin ve milletinin gücünü. Tayyip bunların aklını almış be kardeşim!

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

buy Instagram views