Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Fırınlar denetleniyor

Fırınlar denetleniyor
3 views
25 Haziran 2015 - 18:48

     Afyonkarahisar Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, pide ve ekmek fırınları ile seyyar pide satıcılarını denetledi.

Halk sağlığının korunması adına denetimlerini sürdüren Zabıta Müdürlüğü ekipleri, Ramazan ayında yoğun olarak çalışan pide ve ekmek fırınlarına ani baskınlar düzenleyerek, denetime tabi tutuyor.

Büyük bir titizlikle yapılan denetimlerde, genel temizlik, fiyat tarifesi, işyeri açma ve çalıştırma ruhsatı, çalışanların sağlık hijyen sertifikaları ve kişisel temizlik kuralları kontrol ediliyor. Kurallara uygun hizmet vermeyen işyerlerine cezai müeyyide uygulayan zabıta ekipleri, yasal şartlarda hijyenik olarak hizmet veren işyerlerini de tebrik ediyor.

Seyyar pide satılıcalarına yönelik denetimlerde ise, yasal gramajın altında olan 160 adet pideye el konularak, ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere Yarım Elma Derneği’ne teslim edildi.

İl merkezinden başlayan denetimler, semtlerde devam edecek. Denetimleri oldukça sıkı tutan zabıta ekipleri, kentte denetlenmedik ekmek ve pide fırını bırakmayacak.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.