Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

FETÖ’nün anlatılmasında yurt dışındaki Türklere büyük görev düşüyor

FETÖ’nün anlatılmasında yurt dışındaki Türklere büyük görev düşüyor
3 views
05 Ekim 2016 - 15:42

Meksika, Endonezya, Güney Kore, Türkiye ve Avustralya’dan (MIKTA) oluşan işbirliği grubunun ‘İkinci Danışma Toplantısı’na katılmak üzere Avustralya’ya giden TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ile Türk parlamenter heyet, Malezya’da ve Avustralya’da Türk öğrencilerle buluştu. Türk öğrencilerinin Türkiye’nin fahri elçileri olduğunu ifade eden Milletvekili Hatice Özkal, FETÖ’nün yurt dışındaki algı operasyonlarına karşı da öğrenci ve yurt dışındaki Türklerin dikkatli olması gerektiğini belirtti. Özkal, FETÖ’nün hain plan ve eylemlerinin anlatılmasında yurt dışındaki Türklere büyük görev düştüğünü belirtti.

G20 zirvesi öncesi, Türkiye, Meksika, Endonezya, Güney Kore ve Avustralya’dan oluşan MIKTA işbirliği grubunun; ‘İkinci Danışma Toplantısı’ için Avustralya’ya giden Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkanı (TBMM) İsmail Kahraman başkanlığındaki Türk heyet, ilk olarak

Avustralya güzergahında bulunan Malezya’ya gitti. TBMM Başkanı İsmail Kahraman ve AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ile Türk heyeti, Başkent Kuala Lumpur’daki Sultan Abdül Aziz Shah Havalimanı’nda, Türkiye Cumhuriyeti Kuala Lumpur Büyükelçisi Başak Türkoğlu ve diğer yetkililer karşıladı. Malezya’da bulunan Türk öğrenci temsilcileriyle bir araya gelen Kahraman, Özkal ve Türk heyet, öğrencilerle bol bol sohbet etti. TBMM Başkanı İsmail Kahraman, öğrenci temsilcilerine “Sen ben yok, biz varız, ay yıldız var; Türkiye’yi kalkındırın” dedi. Öğrencilere “sizler Türkiye’nin elçilerisiniz” diyen AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal ise, öğrencilerden hem kendi gelecekleri hem de Türkiye için eğitimlerine önem vermelerini istedi. Türkiye’ye karşı kara propaganda yapılmasına izin verilmemesini isteyen Özkal, “Sizler bizim fahri elçilerimizsiniz. Burada hem eğitim alacak hem de Türkiye’deki gerçekleri anlatacaksınız. FETÖ ve hain darbe girişimini, Türkiye’ye karşı bütün terör örgütlerinin nasıl birlik olduğunun anlaşılmasını sağlayabilirsiniz” şeklinde konuştu.

Öğrencilerle hatıra fotoğrafı çektirdikten sonra Kuala Lumpur İslam Eserleri Müzesi’ni gezen Türk heyet, daha sonra Ana uçağıyla Malezya’dan Avustralya’ya hareket etti. Avustralya’da ilk olarak Melbourne’e giden TBMM Başkan İsmail Kahraman, Milletvekili Hatice Özkal ve Türk heyeti, Melbourne Havalimanı’nda Türkiye’nin Kanberra Büyükelçisi Ahmet Vakur Gökdenizler, Melbourne Başkonsolosu Mehmet Küçüksakallı ve diğer yetkililer karşıladı. Melbourne temaslarında İlim Koleji’ni ziyaret eden TBMM İsmail Kahraman ve beraberindeki heyet, okulla ilgili bilgi aldı. Öğrenci ve okula gelen Melbourne’deki Türk toplum temsilcileri ile bir araya gelen Türk heyet, öğrencilerin hazırladığı “Çanakkale geçilmez” köşesini inceledi. Ziyaret programın başında okunan İstiklal Marşı’na dikkati çeken Başkan Kahraman, “Burada İstiklal Marşı, bizim manifestomuzdur, bundan hepimiz duygulandık, çok memnun kaldık, Allah razı olsun.” dedi.

Kendisinin de öğretmen olduğunu hatırlatan AK Parti Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, İlim Koleji’nin imkanlarının ve eğitim kalitesinin oldukça iyi olduğunu söyledi. İlim Koleji gibi Türk okullarının önemine değinen Hatice Özkal, “Böyle bir ilim yuvasını görmekten çok mutlu oldum. Eğitimin ne kadar zor bir iş olduğunu yaşayarak biliyorum. Özellikle yurt dışında gerçek bir Türk Okulu görmek bu açıdan çok sevindirici oldu. Terör örgütü FETÖ’nün gizli emellerine hizmet eden okullarına karşın sizler gerçek dini ve milli duyguları hem Türk kökenli hem de Avustralyalı öğrencilere aktaracaksınız. Türkiye Maarif Vakfı aracılığıyla devletimiz tüm dünyada en kısa sürede gerçek Türk okullarını tesis edecek. Türkiye’yi büyük hedeflere taşıyacak gençlerin dünyanın neresinde olursa olsun iyi eğitimi alması ülkemiz açısından büyük önem taşıyor.” ifadelerini kullandı.

FETÖ terör örgütü mensuplarının Türkiye’ye karşı tüm dünyada kara propaganda yaptığına da değinen Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, yurt dışında yaşayan Türklerin, algı operasyonlarıyla mücadele etmesi gerektiğini aktardı. Birlik ve beraberliğin önemine değinen Özkal şu ifadeleri kullandı, “Ülkemiz üzerinde hain emeller kuran, masum vatandaşlarımıza ağır silahlarla saldıran, bağımsızlığımızın simgesi TBMM’yi bombalayan ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın canına kasteden bu hain FETÖ terör örgütü mensupları, yeni bir oyunla ihanetlerini sürdürüyorlar. Hainlere karşı 15 Temmuz’da en güzel cevabı milletimiz vermişti. Yurt dışında ülkemizi karalayan, Türkiye ve hükümetimiz aleyhinde kara propaganda yapan hainlerin algı operasyonlarına karşı da en iyi cevabı siz yurt dışında yaşayan Türkler vereceksiniz. Bu açıdan birlik ve beraberliğinizi korumanız çok önemli.”

İlim Koleji ziyaretinin ardından Batı Trakya Türkleri Derneğini ziyaret eden heyet, dernek üyeleriyle hatıra fotoğrafı çektirdi. Ziyarette TBMM Başkanı İsmail Kahraman’a, Afyonkarahisar Milletvekili Hatice Özkal, AK Parti Kahramanmaraş Milletvekili Celalettin Güvenç, AK Parti İstanbul Milletvekili Ekrem Erdem, AK Parti İzmir Milletvekili İbrahim Mustafa Turhan, CHP Tokat Milletvekili Kadim Durmaz ve MHP Konya Milletvekili Mustafa Kalaycı ile Cumhurbaşkanı Başdanışmanı Şeref Malkoç eşlik ediyor.

 

Melbourne--4 Melbourne--3

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.