organik hit film izle marmaris tekne turları

Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Facebook ve Instagram’dan maske uyarısı

Dünyayı ele geçiren koronavirüs salgını ile mücadele için tüm ülkeler seferberlik ilan ederken sosyal medya platformları da uyarılarda bulunmaya başladı. Facebook ve Instagram artık insanlara maske takma gerekliliğini hatırlatacak.

Facebook ve Instagram’dan maske uyarısı
232 views
03 Temmuz 2020 - 13:03

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte dünya genelinde koronavirüs salgını nedeniyle insanlar ‘yeni normal’ adı altında normalleşme adımları atmaya başladı. Ülkemizde de 1 Haziran itibariyle başlayan normalleşme süreci sonrası dünya genelinde vaka sayılar ne yazık ki artış gösterdi.

Dünyanın en çok kullanıcıya sahip sosyal medya platformu olan Facebook son dönemde veri ihlalleriyle gündeme gelse de salgınla mücadele için bazı adımlar attı. Koronavirüs sürecinde yanlış bilgilerin platformda yayılmasını engellemek ve kullanıcıların doğru bilgiye ulaşmasını sağlamak için yeni özellikler geliştirdi. Facebook ve Instagram’ın koronavirüs salgınına engel olmak için yeni bir özellik getireceği de gündeme geldi.

Facebook ve Instagram maske takmayı hatırlatacak

Facebook, koronavirüs vakalarındaki artışı azaltmak adına hem Facebook hem de Instagram ana sayfasının üzerine, kullanıcılara maske takmaları gerektiğini hatırlatan bir mesaj ekleyeceğini duyurdu. Facebook’ta yer alacak hatırlatma notunda COVID-19 Bilgi Merkezi’ne, Instagram’daki hatırlatma notunda ise ABD Hastalık Kontrol ve Korunma Merkezleri (CDC)’ye bağlantılar olacak.

Yukarıda da belirttiğimiz gibi kororonavirüs vaka sayılarında ciddi bir artış söz konusu ve ABD, dün sadece bir günde 50 bin yeni vaka açıklayarak rekor kırdı. Facebook’un yeni hatırlatma notu da aslında bu duruma bir yanıt niteliğinde. Şirket, yeni maske uyarı notunu bugün itibarıyla Facebook ve Instagram’a eklemeye başlayacak.

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

buy Instagram views