Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

EVSİD kuruldu

EVSİD kuruldu
42 views
06 Ocak 2015 - 18:42

 

Türkiye’de yerleşik üretici özelliği taşıyan ve mutfak-ev eşyaları sektöründe üretimi ve ihracat faaliyeti gösteren firmaları bir araya getirmek ve sektörün gelişmesi yönünde faaliyetler gerçekleştirmek amacıyla kurulan EVSİD İstanbul merkezli olarak kuruldu.

İlimizin önde gelen ihracatçı firmalarından olan Avşar Emaye A.Ş yönetim kurulu üyesi ve Bolvadin TSO başkanı Murat Tabak yeni kurulan dernek de yönetim kurulu üyesi ve başkan yardımcısı olarak görev aldı.

Ayrıca bölgemizin güçlü üreticilerinden Kütahya Porselen ve Keramika Kütahya firmaları da Ev ve Mutfak Eşyaları Üreticileri ve İhracatcıları derneği kurucuları arasında yer aldı.

Ev Mutfak Eşyaları Sanayicileri ve İhracatçıları Derneği (EVSİD) Başkanı Burak Önder, “İhracatı ithalatından fazla olan, cari açık vermeyen sektörlerin başında geliyoruz” dedi.

Başkan Burak Önder yeni kurulan EVSİD’in ilk ziyaretini Kahramanmaraş’a gerçekleştirdik inşallah dernek olarak Afyonkarahisar,Kütahya,Bilecik ve Eskişehire de ziyaretlerde bulunacağız. Bu bölgede üretim yapan Kütahya Porselen,AvşarEmaye,Porland, Güral Porselen,Keramika gibi istihdamı yüksek , üretim kapasiteleri yüksek firmalarımız var bu firmalarımızı ziyaret edeceğiz.

Türk mutfak sektörünü dünyada tanıtmak ve sanayicilerin ortak sorunlarının çözülmesi adına girişimlerde bulunmanın öncelikli hedefleri arasında yer aldığını vurgulayan Önder, şöyle devam etti:

“Türkiye, bulunduğumuz sektörde cazibe merkezin durumundadır. Firmalarımız yaklaşık 80 ülkeye ihracat gerçekleştiriyor. Yaklaşık 3 milyar dolarlık ihracatımız var. İhracatı ithalatından fazla olan, cari açık vermeyen sektörlerin başında geliyoruz. Dernek olarak ilk hedefimiz, Türk mutfak sektörünü dünyada tanıtmak olacak.”

resim

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.