Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

En temiz Kıraathane…

Afyonkarahisar’da kıraathane işleten Fehmi Coşkuner 23 yıldır bu mesleğin içinde. Onu diğer meslektaşlarından ayıran özelliği ise yerel gazeteleri okuması ve gelen müşterilere okutması. Bu durumdan müşterilerde memnun. Gazete müdavimleri her gün kıraathaneye geliyor gazeteler okunuyor ve gündem masaya yatırılıyor.

En temiz Kıraathane…
50 views
06 Ocak 2015 - 1:45

Afyonkarahisar’da 23 yıldır kıraathane işletiyor Fehmi Coşkuner. Vatandaşlar onu komutan olarakta tanıyor. Kıraathaneyi diğer yerlerden ayıran en önemli özelliği ise yerel gazetelerin okunuyor olması. Yerel gazetelere sahip çıkan Coşkuner’in tek isteği herkesin gazete okuması ve okutması.
“TÜM YEREL GAZETELERE ABONEYİZ”
Fehmi Coşkuner sosyal demokrat bir kişi. Dolayısı ile de okumayı okutmayı çok seviyor. “Gazeteler bizler için bilgi adına birer araçtır” diyen Coşkuner “Yerel yöneticilerin ne yaptıklarını bilmemiz gerekiyor. Yerel gazeteler bu bilgileri bizlere aktarıyor. Bizim kahvehanenin tek özelliliği yerel gazetelerin çok okunuyor olması. 8-10 tane yerel gazeteye aboneyiz. Bütün gazeteler erkenden gelir. Gazete müdavimi olan ağabeylerimiz alırlar ve gündemi okurlar. Gazeteler okunuyor ve ardından tartışmalar başlıyor. Gündem masaya yatırılıyor ve tartışmalar beraberinde geliyor” diye konuştu.
“BEN SOSYAL DEMOKRATIM AMA MÜŞTERİLER SAĞ GÖRÜŞLÜ”
Afyonkarahisar’ın eski Valisi İrfan Balkanlıoğlu’nun da kıraathaneyi ziyaret ettiğini söyleyen Coşkuner, tüm kahvehanelerin de yerel gazete okutması gerektiğini ifade etti. “Benim tartışmayı daha iyi yapabilmem için her gazeteyi okumam gerekiyor” diyen Coşkuner şöyle konuştu“Ben sosyal demokratım ama arkadaşlarım ve müşterilerin çoğu sağ görüşlü. Bir çoğu da iktidar partisinden. Bizler tartışıyoruz. Çoğu zaman anlaşamıyoruz ama mühim olan Türkiye Cumhuriyeti’nin ayakta kalması. Bizler genellikle saygı çerçevesinde tartışıyoruz. Büyük boyutlu tartışmalarda olabiliyor. Eğer tartışma uzarsa ben hakemlik yapıyorum.”
“3 KİŞİ İLE HÜKÜMET DÜŞEBİLİR”
Kış günü kahvehanelerin dolduğunu ifade eden Coşkuner “Her masaya gazete koyuyoruz ama insanlar genellikle dalıyor ve uzun süre masa işgal ediliyor. Kış aylarında kahvehaneler dolu oluyor. Çünkü biz para kazanıyoruz. Bir masaya 4 ya da 5 gazete müdavini koyuyoruz onlar kendi aralarında gazete okuyorlar. Bu sorunu da bu şekilde çözüyoruz. Burası çok farklı hükümet 267 ile düşer ama bizim burada 3 kişi ile de hükümet düşebilir” şeklinde konuştu.
UYGULAMADAN MÜŞTERİLER DE MEMNUN
Kıraathane oldukça ilgi görüyor. Aynı zamanda temiz ve düzenli. Bu anlamda da esnafın ve müşterilerin dikkatini çekiyor ve takdir topluyor. Fehmi Coşkuner herkesin okumasını, öğrenmesini ve gündeme hakim olmasını istiyor. Olayları analiz ederken de bilgili olmalarını istiyor. Müşterilerde hem Coşkuner’den hem de gazete uygulamasından memnun. Yerel gazeteleri genellikle Afyon’da bugün ne olmuş Sorusuna cevap bulabilmek adına okuyan vatandaşlar, Coşkuner’i bu anlamda takdir ettiklerini söylediler. Fatma UYGUN- Gazete3

IMG_0831 IMG_0834 IMG_0825

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.