Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Emirdağ’da seçim bürosuna saldırı

Emirdağ’da seçim bürosuna saldırı
18 views
17 Mayıs 2015 - 21:34

Afyonkarahisar’ın Emirdağ ilçesinde AK Parti seçim bürosuna bir grup tarafından bıçaklı saldırı düzenlenerek, bürodaki bayrak ve afişler ateşe verildiği iddia edildi.

Afyonkarahisar -Emirdağ'da AK Parti Seçim... paylaşan: haberler

İddialara göre olay şöyle meydana geldi: Önceki gün gece saatlerinde AK Parti’nin Emirdağ ilçesi Cumhuriyet Meydanı’ndaki seçim bürosuna gelen 3 kişi, partililerle tartışmaya başladılar. Ardından iddialara göre grup üyelerinden birisi yanında getirdiği ekmek bıçağı ile büro içerisinde açılı olan bayrak ve posterlere saldırarak duvardan söktü. Diğer 2 kişi ise AK Parti bayraklarını ateşe vererek görevli E.S.’yi darp edip büronun anahtarını alıp bürodan ayrıldı.

Olayın ertesi günü geçmiş olsun ziyaretinden bulunmak için ilçeye gelen AK Parti İl Gençlik ve Kadınlar Kolları konvoyuna da saldırı düzenlenirken, araç konvoyunun önünü kesen yaklaşık 10 kişilik bir grup araçları yumruk ve tekmelerle saldırarak bir aracın camını kırdılar. Bu olay ise AK Parti’nin seçim aracında bulunanlar tarafından cep telefonları kaydedildi. Olayların ardından seçim bürosuna ziyarette bulunan İl Başkanı İbrahim Yurdunuseven yaşanan olayları kınayarak şunları söyledi: “Dün akşam Emirdağ ilçesinde maalesef arkasında kimlerin olduğunu ve kimlerin desteklediğini bildiğimiz bir grup tarafından, seçim büromuzdaki arkadaşımızın anahtarı zorla elinden alınıp, darp edilerek seçim büromuza girilmiş bayraklarımız yakılmıştır. Akabinde nasıl olduğunu bilmediğimiz bir şekilde belediyenin itfaiye aracı gelip bayraklarımızı indirmiştir. Biraz önce söylediğimi gibi bunların arkasında kimlerin olduğunu çok iyi biliyoruz. Seçim öncesi kaos çıkarmak isteyenlere fırsat vermeyeceğiz” dedi.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.