Beyazı ilkokul öğrencisinden anlamlı kampanya

Beyazı ilkokul öğrencisinden anlamlı kampanya

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci, Beyyazı Belediye Başkanı Asım Altıntaş ve Şube Müdürü Sezai Keklicek ile birlikte Beyyazı İlkokulunu ziyaret etti. İdarecilerinden okul hakkında bilgi alan İl Müdürü Sünnetci, sınıfları ziyaret ederek öğrencilerin ders içi etkinliklerine katılarak onlarla sohbet etti. Ziyaret sırasında 1-B sınıfında öğrenim gören Mehmet Takmak’ın depremzedeler için 1 haftadır yapmış olduğu anlamlı kampanya ya destek verdi.

 

 

 

Gelirini depremzedelere bağışlıyor

İlkokul öğrencisi Mehmet Takmak, Kahramanmaraş merkezli depremlerden etkilenen vatandaşlara gelirini bağışlamak için okulunda arkadaşlarına meyve suyu ve kek satışına başladı. Babasının okulda arkadaşlarına meyve suyu ve kek satarak elde edeceği paraları, depremzedelere bağışlayabileceğini ve bunu yapması durumunda kendisinin destek verebileceği Mehmet'e önerdi. Babasının teklifini kabul eden Mehmet, durumu sınıf öğretmeni Halil Yağıcı'ya iletti. Öğretmeni ve okul idaresinin uygun görmesiyle birlikte Mehmet'e okul girişinde arkadaşlarına meyve suyu ve kek satması için küçük bir kantin oluşturuldu. Yaklaşık bir haftadır bu küçük kantinde arkadaşlarına satış yapan Mehmet, yaklaşık 600 lira gelir elde ederken de arkadaşların da gönlünü kazandı.

 

 

"Küçük yürekli koca dev adam Mehmet'i tebrik ediyoruz"

Minik öğrencinin kantininden alışveriş yapan Müdür Sünnetci, Mehmet'in kendisinin küçük olsa da yüreğinin çok büyük olduğunu söyledi. İlkokul 1. sınıf öğrencisinin projesini takdir ettiğini dile getiren Sünnetci, şöyle konuştu: "Mehmet, burada öğrenci arkadaşlarına, öğretmenlerine ve velilere meyve suyu ile kek satışı yapıyor. Buradan elde edilen bütün gelirler de depremzedelere bağışlanmak üzere AFAD hesabına yatırılacak. Küçük yürekli koca dev adam Mehmet'i tebrik ediyoruz. Biz, her zaman 'Türk milleti olarak 7'sinden 70'ine beraberiz' diyoruz. İşte, 7'si burada, 70'si de sonsuz inşallah."

 

Sünnetci, Başkan Altıntaş’ı ziyaret etti

İl Milli Eğitim Müdürü Miraç Sünnetci daha sonra Beyyazı Belediye Başkanı Asım Altıntaş’ı makamında ziyaret ederek belediyedeki eğitim öğretim faaliyetleri hakkında fikir alış verişinde bulundular.

 

HABERE YORUM KAT
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.