Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Ebruyu Doğa’da öğrendiler

Ebruyu Doğa’da öğrendiler
36 views
14 Temmuz 2014 - 18:14

 

Afyonkarahisar’da bu yıl ilk öğrencileriyle eğitim öğretime başlayacak olan Doğa Koleji, kentteki bir alışveriş merkezinde düzenlediği ebru etkinliğinde miniklerle bir araya geldi.

 

Afyonkarahisarlı çocuklara ücretsiz ebru yapmayı öğreten Doğa Koleji eğitmenleri, miniklerin yaptığı resimleri de onlara hediye etti. Eğitim öğretim yılıyla birlikte kapılarını ilk öğrencilerine açmaya hazırlanan Afyonkarahisar Doğa Koleji, Afyonkarahisar’da etkinlikler ve sosyal sorumluluk projeleriyle de yer almaya devam ediyor.

 

HEM ÖĞRENME HEM DE EĞLENME FIRSATI

Ramazan Ayı dolayısıyla her gece bir alışveriş merkezinde eğitmenleriyle stant açan Doğa Koleji, Afyonkarahisarlı çocuklara Türk-İslam sanatının en önemli sanatlarından ebru yapmayı öğretiyor. İstedikleri renk ve desenleri suyun üzerine yapan çocuklar, öğretmenlerin yardımıyla suyun üzerinde diledikleri şekilleri yapmaya çalıştı. Hazırladıkları ebruları kağıda aktaran Afyonkarahisarlı minikler, geleneksel ebru sanatını öğrenme fırsatı buldu.  Ücretsiz olarak yapılan ebru denemelerinde çocuklar hem ebru sanatını öğrenme hem de eğlenme fırsatı buldu. Kağıt üzerine aktarıldıktan sonra stant yanında kurulan panoda kurutulan ebrular, kuruduktan sonra çocuklara hediye edildi.>>>İHA

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.