DOLAR
8,4705
EURO
10,2921
ALTIN
502,04
BIST
1.441
Adana Adıyaman Afyon Ağrı Aksaray Amasya Ankara Antalya Ardahan Artvin Aydın Balıkesir Bartın Batman Bayburt Bilecik Bingöl Bitlis Bolu Burdur Bursa Çanakkale Çankırı Çorum Denizli Diyarbakır Düzce Edirne Elazığ Erzincan Erzurum Eskişehir Gaziantep Giresun Gümüşhane Hakkari Hatay Iğdır Isparta İstanbul İzmir K.Maraş Karabük Karaman Kars Kastamonu Kayseri Kırıkkale Kırklareli Kırşehir Kilis Kocaeli Konya Kütahya Malatya Manisa Mardin Mersin Muğla Muş Nevşehir Niğde Ordu Osmaniye Rize Sakarya Samsun Siirt Sinop Sivas Şanlıurfa Şırnak Tekirdağ Tokat Trabzon Tunceli Uşak Van Yalova Yozgat Zonguldak
Afyon
Parçalı Bulutlu
28°C
Afyon
28°C
Parçalı Bulutlu
Pazar Gök Gürültülü
23°C
Pazartesi Az Bulutlu
26°C
Salı Az Bulutlu
28°C
Çarşamba Az Bulutlu
28°C

Halil Şahin

ÖZGEÇMİŞ Halil Şahin İzmir İli, Dikili İlçesi, Bademli Köyü 1949 doğumlu. Evli ve 1Çocuk sahibi. Ortaklar İlköğretmen Okulu, Gazi Eğitim Enstitüsü Sosyal Bilgiler Öğretmenliği, Anadolu Üniversitesi Coğrafya Öğretmenliği, Çapa Öğretmen Yetiştirme Merkezi İlköğretim Müfettişliği mezunu olarak; İlkokul Öğretmenliği ve yöneticiliği, Sosyal Bilgiler ve Coğrafya Öğretmenliği ile orta öğretim yöneticiliği ile İlköğretim Müfettişliğinde geçen 39 yıl eğitim alanında devlet memuriyeti yaptı. 1964 yılından bu güne gelesiye değin Aydın’da ‘Yeni Kıroba’ ve ‘Söke Ekspres’, İzmir’de ‘Adalet’, ‘Ege Ekspres’, ‘Demokrat İzmir’ ve ‘Yeni Asır’ ile ‘Dikili Genç Haber’; Adana’da ‘Kozan Hürses’, Kahraman Maraş’ta ‘Haber’, Konya’da ‘İlerici Akşehir’, Afyonkarahisar’da ‘Türkeli’, ‘Kocatepe’, ‘Afyon’da Haber’, ‘Elçi’, ‘Sultandağı Ses’, ‘Sözcü’, ‘Kadınana’, ‘Görüntü’ gazetelerinde muhabirlik, köşe yöneticiliği, köşe yazarlığı, İdare ve Genel Yayın Danışmanlıkları yaptı. Kurduğu bir Ltd şirket aracılığıyla da Afyonkarahisar’da basılıp idare edilen, fakat İç Ege’de satış ve dağıtımı yapılan ‘İç Ege’ adlı bölge gazeteciliği denemesi yaptı. Afyonkarahisar Belediyesi ‘Belediye Radyosu’ ile ‘Armoni fm’ ve Dikili’de de ‘Genç Radyo fm’ de radyo programlarıyla hizmet verdi. İlksan, Töb-Der, DES, Temsen’de eğitim alanında, Afyon Gazeteciler Cemiyeti’nde gazetecilik alanında, ADD’de de sosyal alandaki mesleksel dernekçilik ve sendikacılık etkinliklerinde çalışmalar yaparken Denetim Kurulu üyeliği, Yönetim Kurulu Üyeliği ile Onur Kurulu üyeliklerinde bulundu. Afyonkarahisar’da Kumartaş Köyü Kalkınma Kooperatifi’ni kurdu. MEMKO Tüketim Koooperatifi’nin kurucu üyeleri arasında bulunarak yönetim kurulunda aktif olarak çalıştı. Halen ürettikleri evlerinde oturmakta olduğu Milli Eğitim Mensupları Yapı Kooperatifi’nde de Denetim Kurulu Üyeliği ve Yönetim Kurulu Başkanlığı yaptı. ADD Afyonkarahisar Şubesi Başkan Yardımcısı görevini sürdürür iken 17 Kasım 2006 tarihinde görevlendirildiği İşçi Partisi Afyonkarahisar İl Başkanlığı’nı, 11 Aralık 2006’da gerçekleştirdiği İl Kongresi ile seçilmiş başkan olarak sürdürmeye başladı. Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin Cumhurbaşkanı seçememesi sonucu gidilen Genel Seçimlerde Milletvekili adayı olabilmek için, yasa gereği 07.05.2007 tarihinde İl Başkanlığı görevinden ayrıldı. Genel seçimlerde Afyonkarahisar Milletvekili Adaylığını müteakip, ardından gelen Yerel Seçimlerde de İzmir İli, Dikili İlçesi İşçi Partisi Temsilciliğini üstlenerek, aynı ilçeden İl Genel Meclisi Adayı oldu. Bu arada sahipliğini ve kuruculuğunu yaptığı Uşak Özel Gülen Aydede Anaokulu’nun Müdürlüğü’nü de 2 yıl sürdürdükten sonra, bir süre internet köşe yazarlığı da yaptı. O şimdi emekli yaşamını sürdürmektedir.

  DÜŞMANIN BİZİ GÖRDÜĞÜ YERDEYİZ

  19.09.2014 08:07
  0
  A+
  A-

  Kriz derinleşerek devam ediyor. Ne yazık ki; ulus devletimiz parçalanma, milletimiz dağılma sürecine sokulmuştur. Ekonomik kriz büyüyerek devam etmektedir. Kriz aynı zamanda büyük fırsatlar da yaratmaktadır. Bu fırsat yaşadığımız böylesi acımasız karanlık tablodan kurtulmayı da getirebilir. Bu da ancak Milli Hükümet’in kurulması ve Türkiye’nin yeniden Kemalist Devrim rotasına girmesiyle olasıdır.

  Bunun için, bu programı sunan siyasi partinin merkezinde ve önünde yer alacağı karargâhın yaratılmasında yeni ve önemli olanaklar ortaya çıkmaktadır.

  İktidar yolsuzluklarının ortaya saçılması, İktidarın giderek yalnızlaşması, halk hareketinin yeni ivmeler kazanarak, yükselme koşullarının giderek olgunlaşması, Türkiyeci cephenin güçlenmesi, Cumhuriyetin kurumlarının iktidarın kanunsuzluklarına karşı gösterdikleri direnç, Kafkaslardaki gelişmeler, ABD’nin içine girdiği derin ekonomik buhran vb. pek çok olanaklar sıralanabilir.

  2008’in başından bu yana DTP ile AKP hakkındaki kapatma davası ve Ergenekon tertibi ile başlayan süreç, İşte bu partinin ve Milli Hükümet programının bir seçenek olarak Türkiye’nin gündemine gelmesinin yaşamsal önemde olduğunu ortaya koymuştur.

  Bu bağlamda bütün gücümüzü kitle hareketine önderlik ederek o siyasi partinin çözümlerini toplumun önüne koyarak, güçlü bir çekim merkezi ve çıkışı sağlayacak seçenek olduğunu göstermek zorundayız.

  Düşmanın tavrına bakmamız yeterlidir. Düşmanın bizi gördüğü yer öğreticidir. Türkiye düşmanları önlerindeki en büyük engel olarak hangi partiyi görmektedirler?

  Ergenekon tertibinin merkezine ulusalcı sosyalist bir parti’nin yerleştirilmesi, önderlerinin hapse atılması ve tertibin yürütülme tarzı bunun kanıtıdır. Bunu bilincimizde tutmalı ve buna uygun davranmalıyız.

  Düşmanın bizi gördüğü yerde olduğumuzu görmeli ve unutmamalıyız. Birileri yurt dışlarında dahi vatandaş hukukunu, devletinin çıkarlarını  savunurken; TBMM’deki iktidar koltuklarında yan gelip yatması esef vericidir. Bu tertiplere rağmen o partinin granitten kaya gibi dimdik duruşu ve büyük bir mücadele vermesi gafiller için ibret vericidir.

  Aylardan hatta yıllardan bu yana daha da yoğunlaşarak sürdürülen psikolojik savaş dalgasının sebebi bu mücadele ve duruştur. Düşman; bu duruşu bozma, kaleyi düşürme gayreti içindedir. Sizlerin de gördüğü gibi; bazı kalelere sarkmış gibi görünseler de beyhude çırpınışlarla hüsrana uğramaktadırlar.

  Geçtiğimiz zaman sürecinde bu siyasal kadrolar; yurtsever güçleri, kitle ve meslek örgütlerini bir araya getirmiş, geniş bir cephe yaratmıştır. Örneğin; Tekirdağ Mitingi ile elde edilen başarı, İzmir Mitingi ile doruğa çıkmıştır. Bu partinin cesur ve kararlı çizgisi, doğru ve güven veren önderliği, kitle örgütleri ve öncülerde cepheye katılma iradesini güçlendirmektedir.

  Artık, rengini yitirmiş kişiler ya da kuruluş ereğinden sapmış kurumları yeniden canlandırma heveslerinden vaz geçilmelidir. Tüm sorun; “Düşmanın bizi gördüğü yerdeyiz!” diyebilmekte, yani milletin hür iradesindedir.

  Yazarın Diğer Yazıları
  Yorumlar

  Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.