Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

Dinar’da “Çocuk oyunları” projesi

Milli Eğitim Bakanlığı’nın geleneksel çocuk oyunlarının okullarda yaygınlaşması projesine uygun olarak Dinar ilçesinde Fatih Ortaokulu’nda yeni bir uygulama başlatıldı.

Dinar’da “Çocuk oyunları” projesi
19 views
19 Aralık 2014 - 18:06

Proje kapsamında okul yönetimi, okul bahçesini düzenleyerek zemin boyaması gerçekleştirdi. Boyama sayesinde öğrenciler teneffüslerde ve boş zamanlarında zeka ve fiziksel gelişim oyunlarını oynayabilecekler.

Fatih Ortaokul Müdürü Murat Nail Üner, yapılan çalışmanın çocukları oynamaya, oyuna katılmaya, oyunla sosyalleşmeye, öğrenmeye ve eğlendirmeye çağırdığını söyledi.

Oyunlar sayesinde çocukların teneffüslerde, beden eğitimi derslerinde ve ders dışı zamanlarda kinestetik becerilerini ve kinestetik zekalarını en üst düzeye çıkardıklarında bedenen ve ruhen dinlenmiş olacaklarını ifade eden Üner, şöyle konuştu:

“Bunun sonucunda farklı düşünme becerilerini daha da geliştirecekler ve ders başarılarını da artırmış olacaklardır. Beden eğitimi öğretmenimiz Kasım İrioğlu ve Görsel Sanatlar öğretmenimiz Ercan İpek’in özverili çalışmalarıyla gerçekleşen projede okul bahçemize üç taş, seksek, yılanlı seksek, köşe kapmaca, yağ satarım bal satarım ve pusula oyunları çizilmiştir. Bu projemiz yeni oyun alanlarının çizimiyle devam edecektir.”

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.