Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Demirel; Baskın seçim, ülkeyi sevmemektir

Demirel; Baskın seçim, ülkeyi sevmemektir
10 views
30 Ağustos 2015 - 18:21

Milliyetçi Hareket Partisi Afyonkarahisar İl Başkanı Raşit Demirel, son günlerde ülkemizde yaşanan siyasi gelişmeleri değerlendirirken, AKP’li Bülent Arınç’ın, 24 Temmuz günü basının önünde ifade ettiği “Hemen seçim, ülkeyi sevmemektir” sözüne atıf’ta bulunarak, baskın seçim, ülkeyi sevmemektir dedi.

MHP il Başkanı Raşit Demirel, geçtiğimiz hafta ülkemizde gelişen olayları yazılı açıklama ile değerlendirirken, “bir ülkede birinin evladına “GEMİ” diğerinin evladına “MERMİ” düşüyorsa, o memlekette yaşayanların bunu çok iyi irdelemesi gerektiğini” söyledi. İl başkanı Demirel, “Ülke kan gölüne dönmüşken, analar ağlamasın yalanıyla anadolunun kan ağlamasına sebep olanlar, şunu iyi bilsinler ki, aziz milletimiz, ülkemiz üzerinde oynanan oyunların farkındadır. Son zamanlarda ülkemizde kargaşaya fırsat verip bu kargaşadan da faydalanmayı düşünen AKP zihniyeti bir şeyi gözden kaçırmaktadır.

MHP, dip diri ayakta durmaktadır. Baskın seçimle MHP yi vakumlama düşünceniz boşa çıkacaktır. 46 yıldır temiz mazisi olan MHP, bu oyunları bertaraf edebilecek iradeye sahiptir” dedi. Demirel şöyle devam etti; “MHP üzerinde oynanan oyunlara asla müsamaha edilmeyeği gibi MHP’ye yönelik kurgulanan sinsi oyunlara karşı da en çetin şekilde mücadele edilecektir. 1 Kasımda baskın seçim yapmak isteyen zihniyetin düşüncesi çok iyi okunmaktadır. Güneydoğuda olaylar devam ederken, devlet sokağa henüz hâkim değilken, bu seçim neyin seçimidir? Güneydoğu Anadoluda sandıklara nasıl hakim olacaksınız? Sivasta bekleyip güneyden ne kadar oy gelirse, onu mu kabul edeceksiniz? AKP nin planı bellidir. AKP sadece MHP üzerine kumar oynamaktadır.

Güneyde kaybettiği oyu alamayacağı gibi, CHP tabanından zaten oy alamaz. Dolayısıyle bu baskın seçimin amacı, 46 yıldır temiz mazisi ile siyaset yapan Milliyetçi Hareket Partisi seçmenine yönelik bir plandır. AKP, kendisine engel gördüğü MHP’yi siyasi arenadan çıkarmak istemektedir. Amaç, MHP’yi vakumlamaktır. “Türkeş” soyadı üzerinden MHP’yi itibarsızlaştırmaya çalışmaktır. Şunu iyi bilsinler ki bu amaçlarına asla ulaşamayacaklardır. Kurt, puslu havayı sever. MHP üzerine oynanan bu oyun ters tepmektedir. Bu plan, parti içerisinde bizlerin birbirimize daha çok sarılmamıza ve kucaklaşmamıza sebep olduğu gibi, ufak tefek kırgınlıkların kalkmasına da fırsat vermiştir” dedi. İl Başkanı Demirel şöyle devam etti; “24 Temmuz’da Arınç’ın basın önünde “Hemen seçim, ülkeyi sevmemektir” demecine rağmen, Cumhurbaşkanı Erdoğan, 8 Hazirandan bu güne kadar seçimin yenilenmesi yönünde tavır almış, koalisyon çalışmalarında da verdiği demeçlerle sayın Davutoğluna yön vermiştir.

Sayın Davutoğlunun görevi iadesi ile birlikte anayasa, kural ve teamülleri bir kenara bırakarak, Türkiye cumhurbaşkanı gibi davranmamıştır. Bunu da izah ederken, “Sen ki beştepe’nin yolunu bilmiyorsun, sana görev yok” diyebilecek kadar ileri gitmiştir.

Doların artışı, şehit cenazeleri, hükümetin kurulamamasını muhalefete bağlamaya çalışması da izansızlıktan başka bir şey değildir” dedi. Demirel; “Bir ülkede birinin evladına “GEMİ” diğerinin evladına “MERMİ” düşüyorsa, o memlekette yaşayanların bunu çok iyi düşünmesi gerektiğini” söyledi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.