Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Davutoğlu’ndan 3 dönemlikler için flaş mesaj!

Davutoğlu’ndan 3 dönemlikler için flaş mesaj!
18 views
17 Nisan 2015 - 21:49

AK Parti’nin 24. dönem milletvekillerine hitap eden Ahmet Davutoğlu “Üç dönemciler diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi” dedi.

Başbakan Ahmet Davutoğlu 24. dönem milletvekillerine hitap etti. Haziran seçimlerinde aday olamayacak üç dönemlikler için kritik mesajlar veren Davutoğlu “Üç dönemciler diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi” dedi. Davutoğlu yeniden aday olamayacak bu isimlerin partinin genel merkezinde iç hizmet eğitiminde görev alabileceklerini söyledi.

Davutoğlu’nun açıklamalarından satır başları şu şekilde;

“ARKAMDA KALE GİBİ BİR GRUP VAR”

Arkamda kale gibi bir grup olduğunu biliyordum. Bana hep destek oldunuz hepinize teşekkür ediyorum. Bizde görev devredilir ama misyon devredilmez.

“ÜÇ DÖNEMLİKLER DİYE BİR İSİM ÜRETTİLER”

Üç dönemciler diye bir isim ürettiler, aynen geçmişte küskünler gibi. Bilmiyorlar ki iki dünyaya inanan insanların dönemi yoktur. İki cihana inanan insanların iki dönemi var. Bu dünyada yaptıkları, öbür dünyada verecekleri hesap. Başka üç dönem, beş dönem ayrımı yok.

Biz dava arkadaşlarımızın her birini bir demokrasi kahramanı olarak görüyoruz. Tartışamayacağımız bir tek şey var oda 3 dönemi dolduran arkadaşlarımız.

ÜÇ DÖNEMLİKLERE İÇ HİZMET EĞİTİMİ GÖREVİ

Özellikle kıdem bakımından çok önemli görevler üstlenmiş üç dönemi bitiren dostlarımızı, arkadaşlarımızı, parti içi özellikle de yeni milletvekillerimizin oryantasyonu da dahil olmak üzere bir anlamda iç hizmet eğitimi gibi tecrübelerinden istifade etmek üzere bir göreve davet edeceğiz. Bunun için başlı başına genel merkezde bir siyasi tecrübe aktarımı birimi oluşturmayı düşünüyoruz.

“SİYASİ KÜLTÜRÜMÜZE YAKIŞTIRMIYORUM”

Liste dışı kalmak gibi bir tabiri bizim siyasi kültürümüze yakıştıramıyorum. 25. dönemde mecliste aramızda olmayacak ve her anda yanımızda olacak arkadaşlarımıza sesleniyorum önce 7 Haziran seçimlerinin kazanılmasına destek vermeye davet ediyorum.

‘BİZDEN KİMSE ÜSTÜNE ALINMASIN…’

Hiç kimse üstüne alınmasın başka partilere baktığımızda ben orta okulda okurken TBMM’de olupta hala bu kapıda olmaya çalışan milletvekilleri var başka partiler içerisinde. Üç dönemde bir hayatiyet emaresidir. Yenilenme hayatiyetin yansımadır.

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.