Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Daha kalkınmış bir Afyon için çalışıyoruz”

Devlet Su İşleri(DSİ) Genel Müdürü Akif Özkaldı, Çay Barajı’ndaki Su Çevirme Merasiminden sonra soluğu Ticaret Ve Sanayi Odasında(ATSO) aldı. Burada konuşan Özkaldı, “Gayemiz Afyonkarahisar’ı daha gelişmiş, daha kalkınmış, daha mutlu bir kent haline getirmektir” dedi.

“Daha kalkınmış bir Afyon için çalışıyoruz”
32 views
06 Ocak 2015 - 2:58

Aslen Afyonkarahisarlı olan Devlet Su İşleri(DSİ) Genel Müdürü Akif Özkaldı, dün Çay Barajındaki su çevirme merasimine katılmak üzere ilimize geldi. Merasimden sonra şehir merkezinde gelen Özkaldı’nın ilk durağı ATSO oldu. Özkaldı’yı burada ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser ve ilimizin saygın iş adamlarından Megabirlik Yönetim Kurulu Başkanı Kadir Sayın karşıladı.

“ŞEREF DUYDUK”

Burada ilk olarak konuşan ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Hüsnü Serteser, ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, “Genel müdürümüzü burada görmekten şeref duyduk” dedi. Serteser, şunları söyledi: “Bugün bizim için özellikle benim için önemli bir gün. Çünkü çok önemli bir görevde bulunan Devlet Su işleri Genel Müdürümüz Akif Bey, odamızı ziyaret ettiler. DSİ hakikaten yatırımcı genel müdürlükler arasında en önemli noktada yer alıyor. Tabi müdürümüzün hemşerimiz olması bizi daha fazla gururlandırıyor. Genel müdürümüzün görevi boyunca önemli projelere imza atması Afyonlu olarak bize gurur veriyor. Sayın Bakanımızın sayesinde o makamda Sayın genel müdürümüzün olması bizim için bir şereftir. Ziyaretten yana da şeref duyduk. Sayın Genel müdürümüzü her geldiğinde odamıza bekliyoruz. Genel Müdürümüzün bu üstün başarılarını devam ettirmesi dileğinde bulunuyor, kendilerine saygılar sunuyorum.” şeklinde konuştu.

“DAHA GELİŞMİŞ BİR AFYON”

Orman ve Su İşleri Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatları doğrultusunda Afyonkarahisar’ı daha kalkınmış bir il haline getirmek için çalıştıklarını söyleyen Özkaldı ise, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Bugün Çay Barajımızın su çevirme merasimi vardı. Onu gerçekleştirdik. Tabi Afyonkarahisar memleketimiz. İlimizi de bir ziyaret edelim demiştim. Sayın oda başkanım daha önce bizi genel müdürlükte ziyaret etmişti. Bizde iadeyi ziyaret yapalım istedik. Hem sayın başkanımızı bir göreyim istedik. Sağ olsun bizleri kabul etti. Bütün maksadımız, Afyonkarahisar’ı daha kalkınmış, daha mutlu bir yer nasıl yapabiliriz, bunların gayreti içerisindeyiz. Tabi ki başımızda Bakanımız Veysel Eroğlu var. O bizim öncümüz. Bakanımızın direktifleriyle, talimatlarıyla üzerimize düşenleri yapmak için gayret gösteriyoruz. Bende sayın oda başkanımıza çalışmalarında başarılar diliyorum.” >>>Nail AZBAY-Gazete 3

 

 

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.