Afyonprestij – Afyon Haber – Sondakika Afyon – Afyonkarahisar Haberleri- Afyon Gazeteleri – Gazete Haberleri

Cumhuriyetimizi koruyacağız

Cumhuriyetimizi koruyacağız
5 views
01 Mart 2016 - 17:40

Cumhuriyet Halk Partisi Kadın Kolları İl Başkanı Hafize Özmen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın “90 yıllık enkazı kaldırdık” sözlerine tepki gösterdi. Özmen, “Cumhuriyetimizi koruyacağız” dedi.

CHP Kadın Kolları İl Başkanı Hafize Özmen, “90 yıllık enkazı kaldırdık” diyen Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’a tepki gösterdi. Özmen, “Cumhurbaşkanı’nın eşi Emine Erdoğan ‘Artık yeni bir kavşaktayız. Türkiye’nin 90 yıllık enkazını kaldırdık’ sözleriyle Türkiye Cumhuriyeti’ni enkaz olarak görmekle büyük bir gaf yapmıştır. Kavşaktan sonraki uçurumun farkında değildir. Dünyada ilk defa kadına seçme ve seçilme hakkı verilmesi mi bir enkaz? Kadın erkek eşitliğini getirmesi mi bir enkaz? Medeni Kanun mu bir enkaz? Kul olmaktan çıkıp eşit vatandaş olmak mı bir enkaz ? Soyadı kanunu mu bir enkaz ? Dört kadınla evlenmeyi önlemek mi bir enkaz ? Mirasta kadın erkek eşitliği mi bir enkaz?” diye sordu.

AKP DÖNEMİNDE TÜM SUÇLARDA ARTIŞ

Özmen, Adalet ve Kalkınma Partisi döneminde fuhuş ve diğer suçların arttığına dikkat çekerek “AKP dönemindeki fuhuşun yüzde 1680 artışı, uyuşturucu kullanımının yüzde 1700 artışı çocuk istismarının yüzde 697 artışı, boşanmaların yüzde 38 artışı, yolsuzlukların yüzde 200 artışı, kadına şiddetin yüzde 1400 artışı mı enkazdır sormak gerekir? Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk nasıl bir enkaz bırakmış ki bu enkazı kaldıra kaldıra bitiremediniz. Cumhuriyeti yıkıp bu enkazı kaldırarak orta çağ kalıntısı bir zihniyetle yönetilmesi ve kadınların kul, köle, cariye, ikinci sınıf vatandaş olmasını ve meta gibi kullanılması istenmektedir” ifadelerini kullandı.

BU SÖZLERİ ŞİDDETLE KINIYORUM

“Çok sevdiğiniz Suudi Arabistan’da kadının sokakta tek başına yürümesi bile yasak” diyen Özmen, “90 yıldır kadınlara bu güzel imkanları sağlayan Cumhuriyetimizi korumak ve ona bağlı kalmak tüm kadınlarımız için vazgeçilmez bir duygudur. Bu güzelliği göremeyip cumhuriyetimize özgürlüğümüze demokrasimize enkaz yakıştırması yapanları şiddetle kınıyorum” dedi.

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.