Afyon Haber Portalı I Afyonkarahisar Haberleri – AfyonPrestij.com

“Cihat Aşkın’ın küçük arkadaşları” konser verdi

AKÜ’de gerçekleştirilen “Aşık Veysel” temalı konserde, Afyon CAKA kapsamında eğitim alan öğrenciler, ünlü bestecilerin eserleri seslendirdi

“Cihat Aşkın’ın küçük arkadaşları” konser verdi
22 views
30 Aralık 2014 - 0:41

Afyon Kocatepe Üniversitesi’nde (AKÜ), “Afyon Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları (CAKA) İkinci Yıl Sonu Konseri” düzenlendi.

AKÜ Devlet Konservatuvarı ile Devlet Konservatuvarı Mezunlar Derneği işbirliğinde Ahmet Necdet Sezer Yerleşkesi’ndeki İbrahim Küçükkurt Çok Amaçlı Salonu’nda gerçekleştirilen “Aşık Veysel” temalı konserde, Bach, Vivaldi, Suzuki, Küchler, Maaler, Rieding, Baklanova, Handel, Seitz gibi ünlü bestecilerin eserleri seslendirildi.

Konserde, keman virtüözü Cihat Aşkın tarafından başlatılan CAKA projesi kapsamında eğitmenler Uğur Türkmen ve Filiz Yıldız’ın yaklaşık 2 yıl eğitim verdiği 21 öğrenci görev aldı.

Konser sonunda öğrenciler ve veliler sahneye çıkarak, Uğur Türkmen’in Afyon CAKA için yazdığı “Filiz ve Küçük Arkadaşları” ile Aşık Veysel’in “Uzun İnce Bir Yoldayım” adlı eserlerini seslendirdiler.

CAKA Projesi’nin gelecek yıl Türkiye’nin 11 ilinde süreceği bildirildi

"Cihat Aşkın'ın küçük arkadaşları" konser verdi "Cihat Aşkın'ın küçük arkadaşları" konser verdi "Cihat Aşkın'ın küçük arkadaşları" konser verdi

Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları gazete ve haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.